مرگبارترین رخدادهای تاریخ +عکس

مجموعه: تاریخ و تمدن, فرهنگ و هنر , تاریخ تعداد بازدید: 304 تاریخ : ۲۵ دی ۱۳۹۱

تا به حال اتفاقات زیادی در نقاط مختلف دنیا رخ داده است که طی آن انسان های زیادی جان خودشان را از دست داده اند. در برخی از این اتفاقات حتی آمار کشته ها بیش از چندین میلیون است.
به گزارش  بندرآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران رخدادهای طبیعی و عوامل انسانی از جمله مهمترین عواملی هستند که باعث کشته شدن انسان های بسیار می شود. در طول تاریخ حوادث گوناگون زیادی رخ داده است که طی آن ها انسان های بسیاری جان خودشان را از دست داده اند.

قحطی در چین – 43 میلیون نفر

مرگبارترین رخدادهای تاریخ +عکس

در طی سال های 1958 تا 1961 عوامل متعددی باعث شد که اوضاع چین آشفته شود و همچنین مردم بسیاری جان خودشان را از دست دهند. از طرفی حکومت به سمت آن رفته بود تا به سرعت نظام کمونیستی را پایه گذاری کند و از طرف دیگر شرایط بد آب و هوایی و خشکسالی های متعدد باعث شد سه سال قحطی در این کشور ایجاد شود. در طی این مدت بیماری و گرسنگی باعث شد تا 43 میلیون نفر از جمعیت چین جان خودشان را از دست بدهند.

فتوحات مغولستان – 60 میلیون نفر

مرگبارترین رخدادهای تاریخ +عکس

در تمام طول تاریخ اگر کسی پیدا شود که به راحتی انسان ها را قتل عام میکرد و لذت می برد کسی نیست او کسی جز چنگیز خان نیست. او که فرمانروایی مغولستان را در دست داشت با لشکر کشی به کشورهای آسیایی بعد از چند سال توانست قلمرو حکومتش را آنقدر پهناور کند که 16 درصد از زمین را در بربگیرد. او برای اینکه بتواند این حکومت را تشکیل دهد نزدیک به 60 میلیون نفر از ارتشیان و مردم بی گناه را قتل عام کرد.

جنگ جهانی اول – 65 میلیون نفر

مرگبارترین رخدادهای تاریخ +عکس

در سال 1914 به دلایل مختلف آتش جنگی در اروپا روشن شد که بسیاری از کشورها را درگیر خودش کرد. در آن دوران بسیاری از کشورها نیروهای خودشان را به میدان های نبرد اعزام  میکردندو البته تلفات بسیاری نیز می داندند. در سال 1918 و هنگامی که جنگ به طور رسمی به پایان رسید وقتی آمار تلفات اعلام شد رقمی نجومی نزدیک به 65 میلیون نفر را نشان میداد.

جنگ جهانی دوم – 72 میلیون نفر

مرگبارترین رخدادهای تاریخ +عکس

بعد از جنگ جهانی اول بسیاری از کشورها می پنداشتند که چنین آمار تلفاتی هیچگاه تکرار نخواهد شد اما در سال 1939 بار دیگر آتش جنگی افروخته شد که این بار کمی بیشتر تلفات به جای گذاشت. بعد از اینکه دنیا به دو دسته متحدین و متفقین تبدیل شدند شروع به جنگ با یکدیگر کردند. در بین سال های بین جنگ های اول و دوم کشورها امکانات جدیدی ساخته بودند و از همین رو امار تلفات به مراتب بالاتر بوده است. بعد از به پایان رسیدن این جنگ نزدیک به 72 میلیون نفر از انسان های کره زمین جان خودشان را از دست داده بودند.

استعمار اروپاییان در آمریکا – 100 میلیون نفر

مرگبارترین رخدادهای تاریخ +عکس

در قرن 15 که کریستوف کلمب قاره ای جدید را کشف کرد بسیاری از اروپاییان به آن به عنوان محلی جدید برای زندگی نگاه می کردند و به همین علت به سرعت به این قاره مهاجرت کردند. مشکل اصلی آن ها دقیقا جایی بود که بومیان آمریکایی را پیدا کردند و برای اینکه از دست آن ها راحت شوند نزدیک به 80 درصد از این مردم را کشتند. در این میان جنگ هایی نیز رخ داد که باعث شد بسیاری از افراد هر دوطرف کشته شوند. اروپاییان و همچنین بومیان آمریکا نزدیک به 100 میلیون نفر تلافات دادند.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مرگبارترین رخدادهای تاریخ +عکس”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی