آموزش چیز کیک کیوی

مجموعه: آشپزی, آموزش شیرینی پزی تعداد بازدید: 723 تاریخ : ۷ مهر ۱۳۹۴

آموزش چیز کیک کیوی

 

مواد اولیه چیز کیک کیوی

پودر بیسکوییت ۱ لیوان
پنیر خامه ای ۲۰۰ گرم
خامه ۱۵۰ گرم
تخم مرغ ۲ عدد
کره ۵۰ گرم
شکر ۱ لیوان
ماست ۱ لیوان
پودر ژله با طعم کیوی ۱ بسته

 

آموزش چیز کیک کیوی

 

طرز تهیه چیز کیک کیوی

بیسکوئیت ها را بکوبید تا خوب پودر شوند سپس با کره مخلوط کنید تا به شکل خمیری نرم شوند.

مخلوط کره و بیسکویت را ته قالب بریزید و خوب پهن کنید ( باید خوب فشار دهید تا مواد کف قالب پرس شوند ) ، قالب را ۱۰ دقیقه درون فر با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید.

 

آموزش چیز کیک کیوی

 

در این مدت میتوانید مایه چیز کیک را اماده کنید : ماست ، پنیر خامه ای و شکر را مخلوط کنید سپس خامه را اضافه نمائید ، تخم مرغ ها را تک تک اضافه کنید ( زیاد هم نزنید و فقط تا حدی که مواد مخلوط شوند کافی میباشد ).

مخلوط آماده شده را روی بیسکوئیت ها بریزید و مجدد برای ۳۰-۴۰ دقیقه داخل فر با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید ( پس از پخت چیز کیک نباید خشک شود و میان چیز کیک باید کمی شل باشد ) ، پس از پخت حدود ۱-۲ ساعت اجازه دهید چیز کیک داخل فر بماند سپس با قالب به مدت ۴-۵ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سفت شود.

 

آموزش چیز کیک کیوی

پودر ژله کیوی را با نصف لیوان اب جوش حل کنید و پس از شفاف شدن به ان نصف لیوان اب سرد اضافه کنید ( مقدار مایعی که برای اماده کردن ژله استفاده میشود نصف مواقع دیگر است چون کیوی موجب شل شدن ژله میشود ) ، ژله اماده را با مقداری مارمالاد کیوی مخلوط کنید و روی چیز کیک بریزید.

آموزش چیز کیک کیوی

پس از مدت زمان لازم برای سرد شدن مواد و بسته شدن ژله ان را از یخچال خارج کنید و با خامه تزئین نمائید سپس برش بزنید و سرو کنید.

 

منبع : irancook. ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آموزش چیز کیک کیوی”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی