طرز تهیه دسر تیرامیسو فندقی با شکلات تلخ

مجموعه: آشپزی, انواع دسر و مربا تعداد بازدید: 588 تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۴

مواد لازم تیرامیسو برای شش تا هشت نفر
کیک اسفنجی شکلاتی (قالب ۲۵ سانتی متری): یک عدد
نسکافه: سه قاشق سوپخوری
آب گرم: پنج قاشق سوپخوری
پودر کاکائو: یک تا دو قاشق سوپخوری
خامه شیرین شده: دو پیمانه
پودر قند: یک پیمانه
شکلات تلخ: ۳۰۰ گرم
فندق: ۳۰۰ گرم
پنیر خامه ای: ۳۰۰ گرم
آب آناناس: دو قاشق سوپخوری

مواد لازم برای کیک
تخم مرغ: شش عدد
شکر: شش قاشق سوپخوری
وانیل: ۱/۴ قاشق چایخوری
آرد: پنج قاشق غذاخوری
پودر کاکائو: یک قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه تیرامیسو

شکلات را در ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت غیرمستقیم به صورت (بن ماری) قرار میدهیم تا شکلات آب شود، سپس پودر کاکائو را به آن اضافه میکنیم. نسکافه و آب گرم را در ظرفی جداگانه با هم ترکیب میکنیم تا کاملا یکدست شود.

پنیر خامهای را همراه پودر قند یک دقیقه با دور تند با همزن میزنیم تا یکدست شود. نصف مخلوط نسکافه و آب گرم را به پنیر خامهای اضافه کرده و مابقی را کنار میگذاریم. مخلوط شکلات را هم اضافه کرده و با دور تند همزن یک دقیقه میزنیم تا یکدست شده و ترکیب شود. در نهایت خامه را که جداگانه با همزن زدهایم تا فرم بگیرد، به مواد اضافه کرده و مجددا با همزن میزنیم. کیک اسفنجی شکلاتی را از ارتفاع به صورت سه لایه برش میدهیم، سپس با مخلوط آب آناناس، بقیه نسکافه و آب گرم با یک برس سطح لایه اول را مرطوب میکنیم. از مواد پنیر خامهای با پالت به ضخامت یک سانتی‌‌متر روی سطح کیک کشیده، لایه دوم کیک را قرار میدهیم. مجدد با نسکافه و آب آناناس مرطوب کرده و مواد پنیری می‌‌زنیم. لایه آخر کیک را قرار داده و از مواد پنیری روی سطح و اطراف آن میمالیم و اطراف کیک را با فندق بو داده و خرد شده میپوشانیم. روی کیک را با خامه شکلاتی تزیین کرده و به مدت دو ساعت در یخچال قرار میدهیم، سپس سرو میکنیم.

طرز تهیه کیک اسفنجی

سفیده و زرده تخممرغها را جدا میکنیم. زردهها را با شکر و وانیل مخلوط کرده و با دور تند همزن به مدت ۱۰ دقیقه میزنیم تا کرمرنگ و کشدار شود. آرد و پودر کاکائو الک شده را کمکم اضافه کرده، به صورت دورانی با لیسک مخلوط میکنیم. خمیر کیک را در قالبی که کاغذ روغنی کف آن قرار دادهایم، ریخته و در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد که از ۱۵ دقیقه قبل گرم کردهایم، به مدت ۳۰-۲۵ دقیقه قرار میدهیم تا پخته و طلایی شود.

طرز تهیه دسر تیرامیسو فندقی با شکلات تلخ

عظمی مسقطی آملی – مدرس آشپزی

منبع : آشپزی خانواده سبز

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “طرز تهیه دسر تیرامیسو فندقی با شکلات تلخ”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی