آنچه لازم است از عادل فردوسي پور بدانيد!

مجموعه: تفریح و سرگرمی, خواندنی ، دیدنی تعداد بازدید: 640 تاریخ : ۱۸ اسفند ۱۳۹۱

مي‌‌گويند دوشنبه شب‌‌ها مصرف برق کشور نسبت به بقيه شب‌‌ها بيش‌‌تر مي‌‌شود. تلويزيون‌‌هاي بيش‌‌تري روشن است و شب پر دردسري براي پدر و مادر‌هاي دانش‌‌آموزان است تا بچه‌هاي خود را با دلخوري و ناراحتي به رختخواب ببرند! دوشنبه شب‌ها يک برنامه زنده تلويزيوني به نام 90 پخش مي‌شود. برنامه‌اي که همه با نام عادل فردوسي‌پور آن‌را مي‌شناسند.

آنچه لازم است از عادل فردوسي پور بدانيد!

در سال 2009 هفته‌نامه نيويورک او را در فهرست پرقدرت‌ترين افراد در ايران در رده نوزدهم جاي مي‌دهد. مجله «ورلد ساکر» به او لقب «جان ماتسن ايران» را مي‌دهد. جان ماتسن، يکي از بهترين گزارشگرهاي فوتبال در انگلستان است که بازي‌هاي کامپيوتري ز را هم گزارش مي‌کند. «عادل فردوسي‌پور» (!) همين يک کلمه کافيست تا آخر اين مطلب را بخوانيد…

* مهندس صنايعي که گزارشگر شد!
دبستان و راهنمايي و دبيرستان را با معدل‌هاي بالا شوت مي‌کند و در رشته مهندسي صنايع دانشگاه شريف قبول مي‌شود. به ترم 6 دانشگاه که مي‌رسد با حضور در بخش خارجي روزنامه ابرار ورزشي فعاليت‌هاي رسانه‌اي خود را کليد مي‌زند. تحصيلات دانشگاهي‌اش را با معدل الف به پايان مي‌رساند و در همين دانشگاه مشغول به تدريس زبان خارجه به عنوان استاد مي‌شود. در همان روزها با قبولي در آزمون گزارشگري صدا و سيما، از روزنامه‌نگاري فاصله مي‌گيرد و با گزارش‌هاي مهيج خود در جام‌جهاني 98 خودش را به همه نشان مي‌دهد و از آن به بعد پاي ثابت بازي‌هاي زنده و مهم شد.

* گاف‌هايي به سبک عادل فردوسي‌پور
سوتي‌هاي عادل فردوسي‌پور کم نيست! شايد ده‌ها و شايد صدها سوتي از او در برنامه زنده 90 ديده باشيد! خودش معتقد است بدترين سوتي‌اش را در برنامه «با جام‌جهاني 2002» داده است. آن‌جايي که بعد از 2 ساعت صحبت با حاج رضايي، هنگام خداحافظي مي‌گويد: «از آقاي نصيرزاده که 2 ساعت با ما بودند تشکر مي‌کنيم!» خودش معتقد است آن شب کاملا هنگ بوده است!

* دزد بود، مدارکم هست بي‌خيال!
دي ماه 87 بود که منزلش مورد لطف سارقان قرار گرفت. هرچند در مدت زمان بسيار کمي دزدها دستگير شدند و اظهار ندامت کردند اما جالب است بدانيد که اين دزدي دوشنبه شب و لحظاتي قبل از اجراي برنامه اتفاق افتاد. او با يکي از دوستانش استوديو را ترک و براي اطمينان از حال همسرش به خانه مي‌رود. بعدها دوستش درباره آن شب گفت: «عادل فقط به مدارکش که سر جاي‌شان بود نگاهي انداخت و به اموال مسروقه هيچ توجهي نکرد. بعدش هم سريع به استوديو برگشت و بدون آن‌که همکارانش چيزي بفهمند برنامه‌اش را اجرا کرد.»

* اتاق 6 متري بدون مصاحبه!
با اين‌که اتاق کارش در صداوسيما، طبقه پنجم و 6 متري است، اما هيچ‌گاه در اين اتاق با خبرنگار يا رسانه‌اي مصاحبه نکرده است! جالب است بدانيد شماره تلفن او هيچ‌گاه تغيير نکرده است اما خيلي کم موفق مي‌شويد که با او صحبت کنيد و تنها مي‌توانيد با گذاشتن پيغام صوتي منتظر جواب‌تان باشيد.

* نود بدون عادل، ميشه يا نميشه!؟
برنامه 90، چهار بار بدون حضور عادل اجرا شده است. 2بار را مزدک ميرزايي و 2بار رضا جاوداني از غيبت فردوسي‌پور استفاده کردند و اين برنامه را بدون حضور او اجرا کردند.

* گزارش مخفي يک مجله از کلاس‌هاي زبان استاد فردوسي‌پور!
اين مجله در گزارش مخفي خود مي‌نويسد: «استاد به موقع سر کلاس مي‌آيد و چند دقيقه‌اي به خوش‌وبش با دانشجويان اختصاص مي‌دهد. چون همه کلاس‌هاي او در روز سه‌شنبه برگزار مي‌شود معمولا يک ربع از زمان کلاس به صحبت درباره برنامه ديشب و حواشي آن مي‌گذرد و بعد درس شروع مي‌شود. در هنگام درس کاملا جدي است اما هيچ‌کسي تا حالا عصبانيت او را نديده است. در زمان کلاس تلفن‌همراهش در حالت بي‌صداست و بعضي از دانشجويان تا آخر کلاس صبر مي‌کنند و بعدش دور او حلقه مي‌زنند تا يک کمي از پيام‌هاي صوتي گوشي استادشان را بشنوند!»

* اطلاعات تكميلي
سال متولد: 10 مهر 1353
محل تولد: رفسنجان
ماشين: زانتيا نوک مدادي، بدون رنگ!
تحصيلات: کارشناسي ‌ارشد صنايع از دانشگاه صنعتي‌شريف مشاغل: روزنامه‌نگار/ مترجم/ استاد دانشگاه/ تهيه کننده/ مجري تلويزيوني / گزارشگر فوتبال
درآمد: طبق آخرين اخبار(!) از صداوسيما يک ميليون و 400 هزار تومان و از دانشگاه يک ميلون 200 هزار تومان

منبع : انتخاب

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آنچه لازم است از عادل فردوسي پور بدانيد!”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی