زنان عرب خریداران اصلی خودروی مازراتی

مجموعه: تفریح و سرگرمی, خواندنی ، دیدنی تعداد بازدید: 315 تاریخ : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

بررسی‌ها نشان می‌دهد اگرچه زنان عربستانی از حق رانندگی محروم هستند اما بیش از زنان کشورهای دیگر، خودروهای لوکس و گرانقیمت خریداری می‌کنند.

مدیران شرکت خودروی مازراتی معتقدند که زنان عربستانی بیش از زنان سایر کشورهای جهان که اجازه رانندگی دارند، این نوع خودروهای بسیار گرانقیمت و مجلل را خریداری می‌کنند و حدود یک چهارم مازراتی‌های فروخته شده در این کشور اسلامی در مالکیت زنان است.

همچنین نیمی از خودروهای مازراتی فروخته شده در کشور نفت‌خیز کویت نیز توسط زنان این کشور خریداری شده است.

مدیران این شرکت خودرو اظهار داشتند: سهم قابل توجهی از خودروهای مازراتی تحت مالکیت زنان است که در این میان، زنان کشورهای خاورمیانه بالاترین آمار خرید این خودرو‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

در کویت حدود 50 درصد و در عربستان حدود 25 درصد از خریداران این خودرو را زنان تشکیل می‌دهند که راننده شخصی دارند و یا در سفرهای خارجی‌شان از این خودرو استفاده می‌کنند.

عربین بیزینس، هرچند در قوانین تدوین شدن عربستان، ممنوعیتی برای رانندگی زنان وجود ندارد اما در عمل، زنان سعودی اجازه رانندگی ندارند. با این حال اوایل ماه جاری، مقامات این کشور اصلاحیه‌ای تصویب کردند که به زنان اجازه می‌دهد تا همراه با یکی از بستگان مرد خود در مکان‌های عمومی دوچرخه سواری کنند.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “زنان عرب خریداران اصلی خودروی مازراتی”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی