علت بزرگ‌تر بودن بینی مردها نسبت به زنان

مجموعه: تفریح و سرگرمی, خواندنی ، دیدنی تعداد بازدید: 111 تاریخ : ۵ آذر ۱۳۹۲

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bndon/domains/bighbigh.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-optimized-images/seo-optimized-images.php on line 131

علت بزرگ‌تر بودن بینی مردها نسبت به زنان

تحقیقاتی در امریکا نشان می دهد، به طور متوسط در کشورهای اروپایی بینی آقایان 10 درصد از بینی خانم‌ها بزرگ تر است و این یک واقعیت است که با اشکال مختلف اما همیشه بزرگ تر از بینی خانم هاست.

 

محققان نارتان هولتون و دانشجویان دانشگاه لووا، فکر می کنند این اختلاف اندازه دلیل فیزیکی دو جنسیت است. مردان به علت توده عضلانی بیشتر نیاز به اکسیژن بیشتری برای حفظ ماهیچه ها و عضلات دارند.

در مجله امریکایی مردم شناسی فیزیکی نوشته شده بینی های بزرگ، اکسیژن بیشتری دریافت می کنند که پس از آن در خون به عضلات منتقل می شود.

همچنین تحقیقات نشان می دهد اختلاف اندازه بینی بین دو جنسیت از سن بلوغ یعنی 11 سالگی مشخص می شود و توضیح می دهد اجداد انسان های مدرن، مانند اهالی نئاند، بینی های بزرگ و چشمگیری داشته اند و به دلیل داشتن عضلات درشت اکسیژن بیشتری مصرف می کردند.

 

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط


    Notice: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! caller_get_posts تاریخ‌گذشته است. به جای آن از ignore_sticky_posts استفاده کنید. in /home/bndon/domains/bighbigh.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4045
نظر شما !!!

نظر شما برای “علت بزرگ‌تر بودن بینی مردها نسبت به زنان”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی