فیلسوف آلمانی: نماز مرا مسلمان کرد

مجموعه: تفریح و سرگرمی, خواندنی ، دیدنی تعداد بازدید: 476 تاریخ : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

"آندریاس کامز" فیلسوف سرشناس آلمانی که چندي پيش به دين مبين اسلام گرويد،‌ طي اظهاراتي "نماز" را عامل و علت مسلمان شدن خود دانست.
 

وي در ادامه افزود: بعد از برخورد اخلاق مدارانه که یک فرد مسلمان با بنده در حالي که نماز مي خواند، تصمیم گرفتم درباره دين اسلامي مطالعاتي داشته باشم، و مدتي بعد هم مسلمان شدم.

"کامز" همچنين گفت:‌ حدود 6 سال پيش به مصر سفر کرده بودم. در يکي از مساجد مسلمانان از يک جوان مسلماني که نماز مي خواند عکس گرفتم،‌ بدون اينکه از او اجازه بگيرم. بعد از پايان نمازش از وي که حسن نام داشت،‌ عذرخواهي کردم اما او با لبخند پاسخ داد: خوشحالم از اینکه خدایم را عبادت می کنم.

اين فيلسوف تازه مسلمان شده آلماني مي افزايد:‌ اينگونه بود که با هم دوست شديم و حرف زدن درباره دين اسلام آغاز شد.

"آندریاس کامز" در ادامه گفت: به حسن گفتم "چطور می توانی با من دوست شوی درحالی که من مسلمان نیستم؟"، حسن پاسخ داد "تو یکی از بندگان خدا هستی و من موظفم با تو بهترین رفتار را داشته باشم". اين گونه اظهارات تأثير بسيار زيادي بر قلب من داشت و روز به روز دوستي من و حسن بيشتر مي شد و در نهايت به مسلمان شدنم انجاميد.

گفتني است اين فيلسوف آلماني بعد از مسلمان شدن، کشور مصر را برای ادامه زندگی انتخاب کرد زيرا مي گويد "مايلم زيبا ترين لحظات عمرم را در کنار بهترين دوستم يعني حسن بگذرانم".

 

منبع : شیعه آنلاین

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “فیلسوف آلمانی: نماز مرا مسلمان کرد”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی