پله‌های برج ایفل حراج می‌شوند!

مجموعه: تفریح و سرگرمی, خواندنی ، دیدنی تعداد بازدید: 118 تاریخ : ۳۰ آبان ۱۳۹۲

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bndon/domains/bighbigh.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-optimized-images/seo-optimized-images.php on line 131

 پله‌های برج ایفل حراج می‌شوند!

 

 20 پله‌ای که دو طبقه‌ دوم و سوم برج ایفل را به هم متصل می‌کند و حدود 750 کیلوگرم وزن دارد، در حراجی «آرت کوریال» پاریس حدود 20 تا 30 هزار یورو قیمت‌گذاری شده است.

 

این برج که به نماد پایتخت فرانسه تبدیل شده، توسط «گوستاف ایفل» در سال 1889 ساخته شد.

 

به گزارش شبکه «اسکار نیوز عربی»، در سال 1983 پله‌های جدید جایگزین پله‌های قدیمی شد. تنها پله‌های طبقه اول برج به حال خود باقی مانده‌اند و تنها سه مجموعه از 24 مجموعه پله برج ایفل به موزه‌های فرانسه منتقل شده‌اند.

 

قرار است 20 پله باقی مانده در حراجی که در طبقه اول همین ساختمان تشکیل خواهد شد، به فروش برسند. در سال 2009، قیمت این پله‌ها در حراجی رکورد زد و یک شهروند آمریکایی بخشی از این پله‌ها را (ارتفاع 2.70 متر) 550 هزار یورو خریداری کرد.

 

متناسب با فصول مختلف سال، این برج روزانه مابین 10 تا 32 هزار بازدیدکننده دارد و یکی از پربازدیدترین اماکن توریستی جهان است.

 

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط


  Notice: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! caller_get_posts تاریخ‌گذشته است. به جای آن از ignore_sticky_posts استفاده کنید. in /home/bndon/domains/bighbigh.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4080
 • حراج الماس 30 میلیون دلاری + تصاویر

  حراج الماس 30 میلیون دلاری + تصاویر

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “پله‌های برج ایفل حراج می‌شوند!”

 1. ح

  ای بابا، آخه این پله ها بدرد کی می خوره.
  فرض کنید من برم بخرمش بزارم توی خونم بگم به به ، عجب پله های خوشگلیه. ه ه ه

 1. جدیدترین اخبار
 2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی