گونتر گراس: فیس‌بوک چیز مزخرفی است

مجموعه: تفریح و سرگرمی, خواندنی ، دیدنی تعداد بازدید: 471 تاریخ : ۱۸ شهریور ۱۳۹۲

  گونتر گراس: فیس‌بوک چیز مزخرفی است

«گونتر گراس»، شاعر آلمانی برنده نوبل ادبیات معتقد است فیس‌بوک یک شبکه‌ اجتماعی «چرند» است.

 

 «گونتر گراس»، شاعر سرشناس آلمانی که هر از چند گاهی با اظهارات جنجالی خود تیتر روزنامه‌های بین‌المللی می‌شود، این‌بار درباره شبکه‌ اجتماعی فیس‌بوک سخن گفته و آن را "مزخرف و چرند" خوانده است.

 

خالق رمان «طبل حلبی» در گفت‌وگو با وب‌سایت آلمانی «لوکال» گفت: متعجبم چرا بیشتر مردم پس از رسوایی سازمان امنیت ملی آمریکا، هنوز از فیس‌بوک استفاده می‌کنند؟

 

به گزارش هاآرتز، چندی پیش فاش شد که سازمان‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس از برنامه‌هایی برای جمع‌آوری اطلاعات درباره مردم در شبکه‌ اجتماعی فیس‌بوک استفاده می‌کنند.

 

این شاعر آلمانی که طی سال گذشته چندین‌بار با اشعار و مصاحبه‌های خود سیاست‌های رژیم اشغالگر قدس را مورد تهاجم قرار داد، در ادامه گفت: تعجب می‌کنم چرا میلیون‌ها نفر با دانستن چنین اطلاعاتی از فیس‌بوک فاصله نمی‌گیرند و می‌گویند می‌خواهیم در آن عضو باشیم. فیس‌بوک تماما مزخرف است.

 

برجسته‌ترین نویسنده معاصر آلمان با وجود داشتن هشت فرزند و 16 نوه عضو فیس‌بوک نیست و در این‌باره می‌گوید: وقتی یکی از آن‌ها به من می‌گوید در فیس‌بوک است، من ملاحظات خاص خودم را دارم… می‌گویم کسی که 500 دوست دارد، هیچ دوستی ندارد. از نظر من تجربیات مجازی اصلا جایگزین تعاملات در زندگی واقعی نمی‌شوند.

 

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “گونتر گراس: فیس‌بوک چیز مزخرفی است”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی