آشنایی با افتادگی دریچه میترال

مجموعه: درمان و بیماری ها, سلامت تعداد بازدید: 567 تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۲

آشنایی با افتادگی دریچه میترال

یک متخصص قلب و عروق گفت: افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری قلبی است که میزان درگیری قلب با آن در شدت‌هایی متفاوت از خیلی کم، متوسط و شدید متغیر است.

 

سعید یزدان‌خواه  اظهار داشت: این بیماری امکان دارد با نارسایی دریچه همراه باشد که این نارسایی نیز به صورت خفیف، متوسط و شدید بروز می‌یابد.

 

وی ادامه داد: در این بیماری، دیواره دریچه میترال که یکی از دریچه‌های قلب است، مقداری ضخیم می شود و در نتیجه، اندازه دریچه نسبت به عمق قلب بزرگتر می‌شود و بنابراین مقداری از دریچه تا خورده و حالت افتادگی پیدا می‌کند.

 

این متخصص قلب و عروق اظهار کرد: افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری قلبی به حساب می آید و نیاز به پیگیری مرتب دارد. افرادی که افتادگی دریچه میترال بدون نارسایی دارند به طور معمول باید هر سه سال یک بار اکو انجام دهند و در صورتی که این بیماری همراه با نارسایی قلبی باشد، بستگی به شدت نارسایی و علایم بیماری هر 6 ماه تا سالی یک بار نیازمند انجام اکو هستند.

آشنایی با افتادگی دریچه میترال

یزدان‌خواه درباره علایم بیماری افتادگی دریچه‌ای میترال توضیح داد: تپش قلب و درد قفسه سینه از علایم این بیماری است و در صورتی که بیماری همراه با نارسایی دریچه نیز باشد، فرد دچار تنگی نفس می‌شود.

 

وی گفت: اگر این بیماری در صورت معمول خود بروز یابد، معمولا مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌شود ولی در صورتی که همراه با نارسایی باشد، به تبع شدت نارسایی و علایمی که ایجاد می‌شود، مشکل‌زا خواهد بود و فرد باید به پزشک مراجعه کرده و به صورت مرتب پیگیر وضعیت بیماری خود باشد.

 

این متخصص بیماری‌های قلب و عروق اظهار کرد: بیماری افتادگی دریچه میترال، مادرزادی است و اگر فردی دچار نارسایی دریچه‌ای میترال است و شدت نارسایی در حال بیشتر شدن باشد، باید به پزشک مراجعه شود تا اقدامات لازم برای درمان صورت گیرد.

 

منبع : isna.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آشنایی با افتادگی دریچه میترال”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی