آشنایی با مفهوم کلسترول

مجموعه: تغذیه سالم, سلامت تعداد بازدید: 339 تاریخ : ۱۳ اسفند ۱۳۹۲

آشنایی با مفهوم کلسترول

کلسترول یک ماده موم مانند است که به طور طبیعی در بدن ساخته می شود. بدن انسان برای انجام کارهای خود به مقداری کلسترول نیاز دارد و می تواند تمام کلسترول مورد نیازش را بسازد. پس لازم نیست در غذای ما کلسترول اضافی وجود داشته باشد.

اگر بدن انسان مقدار زیادی کلسترول بسازد و یا اگر مقدار زیادی کلسترول در غذا باشد، موجب بروز مشکلات جدی برای سلامتی می شود.

بالا بودن مقدار کلسترول خون باعث تصلب شرائین (یعنی تنگی و بسته شدن رگ ها) می شود اگر رگی که به قلب و یا مغز ما خون می رساند، مسدود گردد، سکته قلبی اتفاق می افند.

دو نوع کلسترول وجود دارد، کلسترول خوب ، کلسترول بد.

کلسترول خوب موجب دفع کلسترول اضافه از بدن می شود. درحالی که کلسترول بد موجب بسته شدن رگها می شود.

  • چربی ها

چربی ها نسبت به پروتئین ها و کربو هیدارتها (مواد نشاسته ای) انرژی بیشتری تولید میکنند. چربی ها ممکن است به شکلی باشند که قابل مشاهده باشند، (مرئی) مانند : کره، مارگین، روغن های مایع، چربی های اطراف گوشت و یا به شکلی باشند که قابل مشاهده نباشند. (نامرئی) مانند : چربی موجود در پنیر، شیر، ماست، انواع گوشتها و…

به طور کلی غذاهایی منشاء جیوانی دارند(شیر و گوشت و…) نسبت به منابع گیاهی چربی بشیتری دارد امام همانطور که می دانیم امروزه فرآورده های لبنی که چربی زیادی دارد. همچنین انواع گوشت های کم چربی در دسترس هستند که به راحتی می توانیم ان ها را انتخاب کنیم.

از طرفی بهتر است از روش های پختی استفاده کنیم که باعث افزایش چربی غذاها نشود. به طور مثال سعی کنیم غذاها را به صورت آب پز و یا کبابی مصرف کنیم.

 

منبع : کتاب راز سلامتی و شادابی

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آشنایی با مفهوم کلسترول”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی