آموزش سفید کردن دندان

مجموعه: دهان و دندان, سلامت تعداد بازدید: 548 تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۲

 

داشتن دندان های سفید را هرکسی دوست دارد ولی داشتن چنین دندانهایی مشکل است زیرا اکثر چیزهایی که روزانه میخوریم و مینوشیم در تغییر رنگ دندان تاثیر دارد و باعث زرد شدن و تیرگی دندان می شوند چیزهایی مانند سیگار کشیدن یا خوردن غذاهای اسیدی است که  مینای دندان را خراب میکند. شما می توانید  توسط یک دندانپزشک دندان را سفید کنید و یا در خانه بروش طبیعی این کاررا انجام دهید که در اینجا نحوه سفید کردن دندان در خانه را اموزش میدهیم.

آموزش سفید کردن دندان

با این آموزش قادرخواهید بود با موادی که احتمالاً هم اکنون در جعبه داروها و کابینت آشپزخانه تان موجود است اقدام به سفید کردن دندانهایتان نمایید. خودتان را با ژلهای مخصوصی که مجبورید روی دندانهایتان نگه دارید اذیت نکنید. از خرید دهان شویه های مربوط به افراد سیگاری صرفه نظر کنید! شما به همه آنچه که برای درخشان و سفید کردن دندانهایتان نیاز دارید هم اینک در خانه دسترسی دارید. به یاد داشته باشید که این دستورالعمل ساده و کارا میباشد.

 

  • مواد مورد نیاز برای سفیدی دندان

همه موادی که برای سفید کردن دندانهایتاناحتیاج است محصولات خانگی ساده ای هستند که به آسانی یافت می شوند.

2قاشق چای خوری جوش شیرین

هدروژن پروکساید 5% یا همان آب اکسیژنه

  • طرز تهیه خمیر مخصوص

برای این کار دو یا سه قاشق چایخوری هیدروژن پروکساید رو با جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیر درست شود اگر خمیری شکل نشد آب اکسیژنه یا جوش شیرین را کم یا زیاد کنید تا مثل خمیر دندان شود البته میتوانید مقداری نعنا یا خمیر دندان هم به آن اضافه کنید.

 

  • روش استفاده از خمیر مخصوص 

خمیری که درست کرده اید را روی دندان هایتان مسواک کنید و بگذارید تا حد اقل دو دقیقه روی آنها بماند

 

  • پس از استفاده از خمیر

خمیر ها را بشوئید و بعد با مسواک و خمیر دندان دندان هایتان را بشوئید تا مزه دهان شما تغییر و آب اکسیژنه موجود روی دندان های پاک شوند.

اگر دچار مشکلاتی از قبیل آفت ،تورم لثه ، پوسیدگی دندان ، تبخال و یا هر بیماری دیگری در دهان و دندان خود هستید با پزشک مشورت کنید.

  • دوره های استفاده از این خمیر

این روش خانگی را میتوانید هفتگی یا ماهانه یا هر وقت که بخواهید انجام دهید.

توجه داشته باشید در یک هقته چندید بار از این خمیر استافده نکنید.

 

منبع : دکتر سلام

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آموزش سفید کردن دندان”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی