اطلاعاتی در مورد ناخنک چشم

مجموعه: درمان و بیماری ها, سلامت تعداد بازدید: 590 تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۲

اطلاعاتی در مورد ناخنک چشم

محسن بهمنی کشکولی فوق تخصص چشم اظهار داشت: گاهی اوقات یک بافت اضافی در سفیدی چشم و در کنار قرنیه (بخش رنگی چشم ) پدید می‌آید که معمولاً علت آن مشخص نیست و در بین پزشکان به ناخنک چشم شهرت دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه نور آفتاب، هوای خشک و گرم،گرد و غبار و زمینه ارثی می‌تواند در تشکیل ناخنک چشم نقش داشته باشد افزود: در مراحل اولیه این عارضه علامتی ندارد ولی به مروز سبب ایجاد خارش سوزش و قرمزی چشم می شود تا حدی که در موارد پیشرفته ناخنک ضایعه عروقی قرنیه را درگیر کرده و سبب تاری دید  می شود.

این فوق تخصص جراحی چشم در مورد روش های درمانی خاطرنشان کرد: در مراحل اولیه قطره‌های چشمی می تواند التهاب، قرمزی و ناراحتی چشم را کنترل ‌کند ولی درصورت درگیری قرنیه و بزرگ شدن ضایعه تا حدی که امکان استفاده از نداشته باشد یا  زیبائی این ضایعه باید با عمل جراحی برداشته شود.

بهمنی کشکولی بازگشت مجدد این بیماری را یکی از مشکلات دانست و افزود: براساس مطالعات انجام شده، این عارضه نیمی از بیماران که تحت جراحی برای برداشتن ناخنک قرار گرفته‌اند دوباره عود کرده است و برای کاهش میزان عود از داروهای ضد رشد ناخنک در حین عمل و یا پس از آن استفاده می‌شود.

وی به افرادی که دچار عارضه ناخنک می‌شوند توصیه کرد تا از عینک استاندارد ضدآفتاب استفاده کرده و از حضور در مناطق پر گرد و غبار بپرهیزند.

 

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اطلاعاتی در مورد ناخنک چشم”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی