عامل ورم ملتحمه چشم

مجموعه: درمان و بیماری ها, سلامت تعداد بازدید: 169 تاریخ : ۲۸ بهمن ۱۳۹۲

عامل ورم ملتحمه چشم

عارضه ورم ملتحمه چشم زمانی بروز می‌کند که غشاء مخاطی نازک و شفاف ملتحمه که سطح داخلی پلک‌ها و بخش سفید کره چشم را پوشانده، ملتهب و قرمز می‌شود.

 

 در بروز این عارضه چشمی عوامل متعددی نقش دارند که سه دلیل اصلی آن شامل عوامل حساسیت‌زا و آلرژیک، عفونت ویروسی و یا عفونت باکتریایی هستند.

 

در صورتی که عامل این بیماری عفونت ویروسی یا باکتریایی باشد می‌تواند از فرد مبتلا به اشخاص سالم منتقل و به یک بیماری مسری تبدیل شود.

 

مهم‌ترین علامت این بیماری قرمز شدن سفیدی چشم است. التهاب یا ورم ناشی از ورم ملتحمه چشم باعث می‌شود رگ‌های خونی چشم آشکارتر و قرمزتر شوند. همچنین بیماری ورم ملتحمه باعث خارش و مرطوب شدن چشم، ورم پلک‌ها، تاری دید و حساسیت به نور می‌شود.

 

پزشکان در مورد شیوه درمانی این بیماری معتقدند که بسته به نوع عامل ایجادکننده ورم ملتحمه، درمان‌های مختلفی به کار گرفته می‌شوند. به طور مثال در مواقعی که عامل بیماری، واکنش‌های آلرژیک است ضرورت دارد که از عوامل حساسیت‌زا دوری شود. همچنین در درمان بیماری با عامل باکتریایی، مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها توصیه می‌شود.

 

در عین حال برای تسکین علائم این بیماری از کمپرس آب سرد برای مواقعی که ورم ملتحمه ناشی از واکنش‌های آلرژیک است و از کمپرس آب گرم برای مواردی که بیماری ناشی از عفونت‌های ویروسی یا باکتریایی استفاده می‌شود.

 

به گزارش ایسنا به نقل از ام‌ان‌ان، علاوه بر این افرادی که از لنز استفاده می‌کنند باید در مواقع ابتلا به این عارضه، لنزهایشان را از چشم خارج کنند.

 

منبع : isna.ir

مطالب مرتبط


    Notice: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! caller_get_posts تاریخ‌گذشته است. به جای آن از ignore_sticky_posts استفاده کنید. in /home/bndon/domains/bighbigh.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4045
نظر شما !!!

نظر شما برای “عامل ورم ملتحمه چشم”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی