قرص ویاگارا چیست؟ ویاگرا چه عوارضی دارد؟

مجموعه: درمان و بیماری ها, سلامت تعداد بازدید: 822 تاریخ : ۱۷ دی ۱۳۹۲

قرص ویاگارا چیست؟ ویاگرا چه عوارضی دارد؟

ویاگرا ویاگرا نام تجارتی داروی سیلدنافیل است. این دارو به مردانی که دچار اختلال نعوظ باشند، کمک می‌کند توانایی جنسی خود را بازیابند. در واقع این دارو پایه اصلی تمام ‌داروهایی است که در این زمینه در بازار دارویی وجود دارد. از آنجا که داروی سیلدنافیل یا ویاگرا یکی از رایج‌ترین داروهای مورد استفاده در زمینه ناتوانی جنسی بین مردان دنیاست، این هفته نگاهی می‌‌اندازیم به این دارو، آثارش و عوارضش… قرص ویاگرا یک ساعت قبل از تصمیم به مقاربت مصرف می‌شود و در طی یک ساعت نباید بیش از یک عدد از این قرص مصرف کرد. در مورد اغلب بیماران، درمان با قرص ۵۰ میلی‌گرمی ‌آغاز می‌شود و حتی در صورت استفاده از ویاگرا باز هم جهت ایجاد نعوظ، احتیاج به تحریکات فیزیکی و ذهنی و تمایل بیمار به ایجاد نعوظ پابرجاست.

  •  عوارض جانبی قرص ویاگرا

 سردرد
قرمزی، برافروختگی و احساس گرما
ناراحتی معده
آبریزش بینی
عطسه‌های مکرر
تغییرات بینایی
آبی‌رنگ به نظر رسیدن اجسام
مهم‌ترین مورد منع مصرف ویاگرا در صورتی که از نیتروگلیسیرین یا داروهای نیتراتی مثل قرص زیرزبانی و ایزوسورباید و امثالهم استفاده می‌کنید نباید از ویاگرا استفاده کنید.

 تاریخچه ویاگرا ویاگرا برای اولین بار برای درمان آنژین صدری(بیماری قلبی) مورد استفاده قرار گرفت و از ۲۷ مارس ۱۹۹۸ به عنوان اولین داروی درمان ناتوانی جنسی در آمریکا استفاده شد. البته مصرف این قرص بدون تحریک جنسی معمولا هیچ اثری ندارد و برای اثر آن حتما باید تحریکات جنسی وجود داشته باشد. نکته مهم درباره نحوه گوارش و دفع این قرص هم این است که به راحتی و به سرعت از دستگاه گوارش جذب می‌شود. ویاگرا توسط آنزیم‌های کبدی متابولیزه می‌شود و کبد و کلیه در دفع آن نقش دارند. اگر به همراه یک رژیم غذایی پر چرب استفاده شود، باعث کاهش جذب و سرعت اثر و غلظت آن در خون می‌شود.

 ویاگرا بی‌خطر نیست هرچند این دارو بدون نسخه پزشک نباید استفاده شود اما در تلویزیون‌های خارجی و بسیاری از سایت‌های اینترنتی تبلیغ شده و فروش اینترنتی هم دارد، به طوری که در فاصله بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ نزدیک به ?میلیارد دلار فروش داشته است. ویاگرا در اصل برای مردان سالمندی که دچار مشکلات جنسی هستند، تولید شده بود اما آمارهای اخیر حاکی از آن است که از هنگام ورود این دارو به بازار در سال۱۹۹۸ تعداد موارد تجویز آنها برای افراد زیر ۴۵ سال، ۳۰۰ درصد افزایش یافته است. حتی بسیاری از مردان جوان که دچار هیچ مشکلی هم نیستند، اذعان می‌کنند که به مصرف تفریحی این دارو روی آورده‌اند این در حالی است که این داروها اصولاً برای مصارف تفریحی طراحی نشده‌اند.

  •  ۷ توصیه مهم به مصرف‌کنندگان ویاگرا

۱) استفاده از این دارو در افراد مسن و خصوصا کسانی که از داروهای نیتراتی قلبی استفاده می‌کنند، باید با نظر مستقیم پزشک مربوطه و تجویز او باشد وگرنه می‌تواند مخاطره‌آمیز باشد.

۲) در صورتی که پس از مصرف، نعوظ بیشتر از چهار ساعت به طول بینجامد، به دلیل احتمال آسیب به آلت تناسلی، مراجعه به پزشک ضروری است.

۳) مصرف این قرص در بیماران مبتلا به اختلالات خون‌ریزی دهنده یا زخم معده و دوازدهه باید با احتیاط صورت گیرد.

۴) در صورتی که در خلال فعالیت جنسی علایمی ‌مثل منگی، گیجی، تهوع یا دردهای قلبی (درد سینه، احساس سفتی و فشار در سینه، کرختی، گزگز و درد در قفسه سینه یا شانه و فک تحتانی) درمصرف کننده پدید آمد، باید از ادامه فعالیت جنسی خودداری نمود و سریعا به پزشک مراجعه کرد.

۵) مصرف بیشتر از یک قرص در روز توصیه نمی‌شود‌ و در صورت مصرف اتفاقی بیش از مقادیر توصیه شده، بیمار را باید سریعا به بیمارستان منتقل کرد.

۶) دارو را باید دور از نور و رطوبت در دمای زیر ۳۰ درجه سانتی‌گراد، درون جعبه دربسته نگهداری کرد.

۷) با توجه به احتمال بروز عوارض قلبی شدید ناشی از مصرف این دارو توصیه می‌شود که فقط تحت نسخه پزشک مصرف شود. مهم‌ترین توصیه این است که هیچ‌گاه از سر تفنن یا کنجکاوی این دارو را مصرف نکنید.

 تداخلات دارویی برخی از داروها باعث تغییر اثربخشی و عوارض این دارو می‌شوند؛ برای مثال، داروهای قلبی حاوی نیترات، سایر داروهای مورد استفاده برای اختلال نعوظ، برخی داروهای ضدایدز، سایمتیدین، فنوباربیتال، کاربامازپین، ریفامپین با ویاگرا تداخل اثر دارند و مصرف هم‌زمان آنها باید بسیار با احتیاط صورت گیرد.

منبع : parsiteb.com

مطالب مرتبط


    Notice: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! caller_get_posts تاریخ‌گذشته است. به جای آن از ignore_sticky_posts استفاده کنید. in /home/bndon/domains/bighbigh.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4080
نظر شما !!!

نظر شما برای “قرص ویاگارا چیست؟ ویاگرا چه عوارضی دارد؟”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی