Warning: Parameter 2 to __search_by_title_only() expected to be a reference, value given in /home/bndon/domains/bighbigh.ir/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
پیاده روی راهی برای کاهش فشار خون | مجله اینترنتی بیغ بیغ

پیاده روی راهی برای کاهش فشار خون

مجموعه: درمان و بیماری ها, سلامت تعداد بازدید: 303 تاریخ : ۲۵ فروردین ۱۳۹۲

عضوکمیسیون فدراسیون جهانی کوهنوردی با بیان این که :« ساده ترین فعالیت ورزشی که افراد مبتلا به فشار خون می توانند انجام دهند پیاده روی است ، پیاده روی به صورتی که تند باشد و فرد هنگام پیاده روی تعریق داشته باشد و دچار افزایش ضربان قلب شود ».افزود:« باید تعداد ضربان قلب به 70 درصد ماکسیمم برسد ،فرمولی برای اندازه گیری ضربان قلب وجود دارد به این صورت که عدد 220 از سن فرد کسر شود نتیجه حاصل از آن حداکثر ضربان قلب فرد را نشان می دهد».

پیاده روی راهی برای کاهش فشار خون

دکتر حمید مساعدیان ، عضوکمیسیون فدراسیون جهانی کوهنوردی گفت:« متاسفانه در بسیاری از مواقع افراد به صورت اتفاقی به بیماری پرفشاری خون خود پی می برند که ناچارند از دارو درمانی برای کنترل فشار خون خود استفاده کنند ،این در حالی است که ورزش درکنترل فشار خون تاثیر گذار است ».

وی در ادامه گفت :« معمولا در ابتدای پرفشاری خون (فشار خون بالاتر از سیزده بر روی هشت ) می توان از فعالیت های ورزشی برای کنترل فشار خون استفاده کرد . افرادی که به صورت منظم فعالیت ورزشی می کنند براحتی می توانند فشار خون خود را کنترل کنند.

البته شایان ذکراست که فشار خون هایی که ژنتیکی و ارثی باشد و فشار خون هایی که در سنین بالا (میانسالی ) بیشتر قابل کنترل است تا فشار خون هایی که ناشی از عوامل فیزیولوژیکی مثل بیماری های کلیوی است».

عضوکمیسیون فدراسیون جهانی کوهنوردی با بیان این که :« ساده ترین فعالیت ورزشی که افراد مبتلا به فشار خون می توانند انجام دهند پیاده روی است ، پیاده روی به صورتی که تند باشد و فرد هنگام پیاده روی تعریق داشته باشد و دچار افزایش ضربان قلب شود ».

افزود: « باید تعداد ضربان قلب به 70 درصد ماکسیمم برسد ،فرمولی برای اندازه گیری ضربان قلب وجود دارد به این صورت که عدد 220 از سن فرد کسر شود نتیجه حاصل از آن حداکثر ضربان قلب فرد را نشان می دهد».

وی در ادامه گفت:« در هنگام انجام فعالیت ورزشی فشار خون به حداکثر میزان خود می رسد اما پس از پایان فعالیت ورزشی و زمان استراحت فشار خون کاهش می یابد ».

حمید مساعدیان ورزشی را که به افراد مبتلا به فشار خون پیشنهاد می دهد را به این صورت بیان میکند :« فعالیت های ورزشی هوازی و استقامتی مثل پیاده روی تند ،دویدن ،کوه نوردی ، شنا و دو چرخه سواری و سایر فعالیت ها ی که درطولانی مدت انجام می شود».

این کارشناس پزشکی ورزشی ،تاکید کرد:«پر فشاری خون از بیماری های شایعی است که عوارض بیشماری را به همراه دارد مانند سکته های قلبی ، سکته های مغزی . اگر افراد فشار خون خود را کنترل کنند ازابتلا به فشار خون جلوگیری می کنند و می توانند سال های بیشتری را زنده بمانند».

وی در پایان تاکید کرد :« با توجه به شروع سال نو افراد باید برنامه ریزی جدی در رابطه با شیوه زندگی و انجام فعالیت ورزشی در سال نو کنند تا از ابتلا به بیماری هایی از قبیل فشار خون در امان بمانند و سلامتی خود را ارتقا ببخشند».

منبع : سلامت نیوز

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “پیاده روی راهی برای کاهش فشار خون”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی