سخنان جالب قرائتی در مورد مدارک تحصیلی و ازدواج

مجموعه: احادیث و سخنان بزرگان, قرآن, مذهبی تعداد بازدید: 617 تاریخ : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴

الان جوانان فکر می کنند که مدرک ها می خواهند با هم ازدواج کنند و می گویند که همسر ما باید لیسانس باشد تا ما با هم، همفکر باشیم.

مراجع تقلید ما خودشان مرجع تقلید هستند و خانم هایشان خانه دار هستند و ازنظر علمی اختلاف زیادی دارند ولی شیرین زندگی می کنند.

ما داریم کسانی که هم زن و هم مرد دکتر هستند ولی نمی توانند با هم زندگی کنند . اخلاق و عقیده با مدرک فرق می کند . شما با لهجه ی کسی کاری نداشته باشید.

جمهوری اسلامی تعدادی از آداب و رسوم دانشگاه سابق را از بین برد و تعداد زیادی تحصیل کرده زیاد شد. در ازدواج هم باید چنین اتفاقی بیفتد.

مثلا چه کسی گفته که دو ماه محرم و صفر ازدواج تعطیل بشود یا بخاطر باقی ماندن تحصیلات ازدواج عقب بیفتد. در قرآن داریم که حضرت موسی پول نداشت و حضرت شعیب دخترش را به او داد و گفت که بجای پول برای من کارگری کن.

مثلا می گویند تا دختر اول هست دومی نباید ازدواج کند در حالیکه شعیب به موسی گفت که من دو تا دختر دارم و هر کدام را می خواهی انتخاب کن.

چرا دختر دوم نمی تواند زودتر ازدواج کند ؟ چه کسی گفته حتما باید لیسانس گرفت و بعد ازدواج کرد ؟ ما باید ازدواج را آسان بکنیم و اِلا با وجود ماهواره ، سکس و روابط آزاد فساد ریشه می دواند.

 

منبع : سمت خدا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “سخنان جالب قرائتی در مورد مدارک تحصیلی و ازدواج”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی