قرآن از دید 4 دانشمند و متفکر جهان

مجموعه: قرآن, مذهبی تعداد بازدید: 766 تاریخ : ۱۴ خرداد ۱۳۹۳

دانشمندان و متفکران امروز جهان حتی کسانی که مسلمان نیستند، در برابر عظمت و بزرگی آن احساس خضوع می کنند و از این کتاب به بزرگی یاد می نمایند که این نشان حضور زنده و شاداب قرآن در دنیای امروز است. به نمونه ای از اظهار نظر های دانشمندان معاصر در این باره توجه کنید.

قرآن از دید 4 دانشمند و متفکر جهان

آلبرت انیشتین (متفکر و فیزیکدان بزرگ) – albert Einstein

قرآن ، کتاب جبر یا هندسه یا حساب نیست بلکه مجموعه ای از قوانین است که بشر را به راه راست، راهی که بزرگترین فلاسفه از تعریف آن عاجزند، هدایت می کند.

 

پروفوسور هانری کربن (فیلسوف معاصر فرانسوی) – H.corbin

اگر اندیشه محمد (ص) خرافی بود و اگر وحی او وحی الهی نبود، هرگز جرات نمی کرد بشر را به علم دعوت کند. هیچ یک از افراد بشر و هیچ تفکری به اندازه محمد (ص) و قرآن، انسان را به دانش دعوت نکرده اند، تا آنجا در قرآن، نهصدوپنجاه بار از علم، فکر و عقل سخن به میان آمده است.

 

دکتر گوستاو لوبون (مورخ بزرگ فرانسوی) – D.Goustawe Lebon

قران که کتاب آسمانی مسلمین است، به تعالیم و دستورات مذهبی منحصر نمی شود بلکه مشتمل است بر دستورات سیاسی و اجتماعی ، خیرات ، نیکی ، مهمان نوازی، اعتدال در خواهش های نفسانی ، وفای به عهد، اکرام به والدین، کمک کردن به بیوه و یتیم و سرپرستی آنها، نیکی کردن در مقابل بدی که در موارد متعددی که بر آن تاکید شده، و در آن تمام این صفات و خصلت های پسندیده تعلیم داده است. تعلیمات اخلاقی قرآن به مراتب بالاتراز تعلیمات انجیل است.

 

لئون تولستوی  (فیلسوف و نویسنده شهیر روسی) – Lion Tolstue

هرکس بخواهد سادگی و بی پیرایه بودن اسلام را دریابد، باید قرآن مجید را مطالعه کند، درآنجا قوانین و تعلیماتی بر مبنای حقایق روشن و آشکار صادر و احکام آسان و ساده برای عموم بیان شده است.

 

 

برگرفته از کتاب ((قران از دیدگاه 114 دانشمند جهان))، از محمدمهدی علیقلی ئ تخلیص کاظم زاده

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “قرآن از دید 4 دانشمند و متفکر جهان”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی