توقف فروش مازراتی و لامبورگینی در ایران!

مجموعه: اخبار, اقتصاد تعداد بازدید: 485 تاریخ : ۳۰ دی ۱۳۹۱

این دو شرکت ایتالیایی اعلام کردند که به فعالیت‌های اقتصادی خود در ایران که تنها شامل بخش فروش می‌شود، پایان داده‌اند.

دو شرکت خودروسازی ایتالیایی مازراتی و لامبورگینی در حالی از توقف فروش محصولات خود در ایران خبر دادند که آمارها نشان می‌دهد سهم این دو برند در بازار خودروهای وارداتی ایران طی 9 ماه گذشته تقریبا در حد صفر بوده است.

این دو شرکت ایتالیایی اعلام کردند که به فعالیت‌های اقتصادی خود در ایران که تنها شامل بخش فروش می‌شود، پایان داده‌اند. این در حالی است که پیش‌تر شرکت مازراتی از راه‌اندازی نخستین واحد فروش محصولات خود در ایران در سال 2012 خبر داده بود.

همچنین براساس گزارشی که در چند سایت خودرویی از جمله “موتور اتوریتی” منتشر شده است، این دو خودروساز در پی فشارهای یک گروه آمریکایی موسوم به “اتحاد علیه ایران هسته‌ای” مجبور به خروج از ایران شده‌اند.

اما نکته جالب اینجاست که براساس آمار گمرک ایران در 9 ماهه سال جاری هیچ خودروی لامبورگینی وارد کشور نشده و در همین مدت کمتر از 50 دستگاه خودروی مازراتی وارد کشور شده است که این نشان می‌دهد سهم این دو برند در بازار خودروهای وارداتی ایران تقریبا در حد صفر است.

از سوی دیگر سازمان توسعه تجارت ایران در اوایل سال جاری ثبت سفارش واردات خودروهای مازراتی را به کشور دست‌کم تا شهریور ماه امسال متوقف کرده بود که این نشان می‌دهد اصولا ایران امسال اجازه ثبت سفارش واردات خودروی مازراتی را نداده است و این‌که مازراتی حالا مدعی خروج از بازار ایران شده، ادعای خنده‌داری به نظر می‌رسد.

براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران واردات انواع خودروی سواری به کشور در 9 ماهه سال 91 با کاهش کمتر از یک درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل بالغ بر 30 هزار و 30 دستگاه شد. ارزش این میزان واردات نیز با افزایش 13.5 درصدی به 706 میلیون دلار رسید.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “توقف فروش مازراتی و لامبورگینی در ایران!”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی