حذف تصویر گنبد مسجد النبی(ص) از آرم شهر مدینه توسط وهابیون!

مجموعه: اجتماعی, اخبار تعداد بازدید: 558 تاریخ : ۱۸ بهمن ۱۳۹۱

این اقدام وهابیون می‌تواند به نوعی بیانگر دیدگاه آن‌ها برای تغییر هویت شهر تاریخی و اسلامی مدینه و این مکان مقدس باشد که طی قرون متمادی نم ادی برای مسلمانان بوده است.

ناظران همچنین هشدار داده‌اند که این اقدام می‌تواند زمینه‌سازی برای تخریب این مکان مقدس باشد، زیرا در گذشته نیز افراطیون وهابی با حمایت سیاسی آل‌‌‌‌سعود اکثر آثار تاریخی مسلمانان را در این شهر مقدس تخریب کرده‌اند.

نقشه وهابیون برای تخریب آثار تاریخی اسلام در مدینه منوره، حذف تصویر قبه الخضراء و مرقد مطهر پیامبر اسلام (ص) از آرم شهر مدینه، با واکنش شدید فعالان اسلامی مواجه شده است.

عاصم حمدان، اندیشمند اسلامی و پژوهشگر مسائل تاریخی در مدینه منوره، حذف گنبد سبز پیامبر (ص) از آرم «مدینه؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۳» و قراردادن نقشه جهان اسلام به جای آن را به شدت محکوم کرد و گفت: این گنبد نماد رسمی مدینه منوره در طول تاریخ امت اسلامی است و به هیچ عنوان نمی‌توان آن را حذف کرد.

حذف تصویر گنبد مسجد النبی(ص) از آرم شهر مدینه توسط وهابیون!

آرم “مدینه پایتخت فرهنگ اسلامی” قبل از تغییر (سمت چپ) و بعد از تغییر (سمت راست)

وهابیون با ادعای بدعت‌بودن زیارت آثار اسلامی، مسلمانان را از این اقدام منع کرده و در بیشتر موارد به بهانه توسعه و ساخت و ساز مساجد، اقدام به تخریب این آثار کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به تخریب چندین مسجد تاریخی در مدینه و ساخت یک مسجد بزرگ به جای آن اشاره کرد.

علاوه بر این زائران مدینه منوره و مکه مکرمه به وضوح شاهد بی‌توجهی دولت، وزارت اوقاف، نهادهای فرهنگی و سایر دستگاه‌های عربستانی به مساجد و اماکن تاریخی هستند و چه بسیارند مساجدی که به علت بی‌توجهی در آستانه ویرانی قرار دارند.

بازسازی شهر محل سکونت بنیانگذار رژیم آل سعود

تخریب آثار اسلامی به بهانه نوسازی درحالی صورت می‌گیرد که دولت عربستان اخیرا اعلام کرده شهر «الدرعیه» که زمانی محل سکونت محمد‌بن سعود، بنیانگذار رژیم آل‌سعود و جد خاندان حاکم در آن کشور بوده است، پس از بازسازی به روی گردشگران گشوده خواهد شد!

این درحالی است که هر روز شاهد انتشار اخباری درباره تعطیلی مساجد قدیمی در عربستان به علت بی‌توجهی، تخریب سقف و فقدان بودجه هستیم.

تخریب و بی‌توجهی به آثار تاریخی در عربستان در حالی ادامه دارد که دولت این کشور در اقدامی توهین‌آمیز دو برج بسیار مرتفع نزدیک مسجد‌الحرام ساخته و این مکان مقدس را محاصره کرده است. این در حالی است که حتی نهادهای فرهنگی بین‌المللی از جمله سازمان «یونسکو» ساخت هرگونه بنای مرتفع نزدیک اماکن تاریخی را ممنوع اعلام کرده‌اند.

باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “حذف تصویر گنبد مسجد النبی(ص) از آرم شهر مدینه توسط وهابیون!”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی