دامی برای مردان هوسران

مجموعه: اخبار, حوادث تعداد بازدید: 192 تاریخ : ۱۴ اسفند ۱۳۹۴

بعد هم به بهانه فروش این خودروها، در شیراز خریداران را سرکیسه می‌کردند. سعید با مشاهده زن جوان که کنار خیابان ایستاده بود، وسوسه شد تا با او دوست شود.

مقابلش ایستاد و دختر جوان را به آبمیوه دعوت کرد. دختر جوان هم بدون مکث سوار شد. سعید خودش را معرفی کرد و دختر جوان هم در جواب گفت: مینا هستم ۲۶ ساله.

بعد از گشتی در خیابان مینا پیشنهاد داد مقابل یک آبمیوه‌فروشی توقف کنند. سعید هم با دیدن اولین مغازه کنار خیابان پارک کرد.

مینا به این بهانه که امکان دارد، برادرش او را ببیند و دعوا راه بیندازد، در ماشین ماند و سعید به سمت مغازه رفت تا سفارش دهد.

در حال پرداخت پول به صندوقدار بود که صدای حرکت سریع خودرو نگاهش را به طرف ماشین گرانقیمتش برگرداند. پسر جوانی پشت فرمان نشسته بود و همراه مینا برای او بوقی زدند و سریع از محل دور شدند.

بعد از شکایت سعید پرونده‌ای در پلیس آگاهی اصفهان تشکیل شد و تیمی از ماموران پلیس آگاهی تحقیقات برای کشف خودرو و دستگیری سارقان را آغاز کردند.

همزمان نیز چند شکایت مشابه دیگر نزد پلیس مطرح شد. بررسی شکایت‌ها نشان داد، در این نوع سرقت‌ها، خانم‌های بدپوشش، در مقابل خودروهای مدل بالا می‌ایستادند و پس از طرح دوستی با رانندگان، سوار بر خودرو می‌شدند اما به محض این‌که راننده برای انجام کاری از خودروی خود پیاده می‌شد، همدستان متهم زن که او را تعقیب کرده بودند، به سرعت، اقدام به سرقت خودرو می‌کردند.

ادامه سرقت‌ها در شیراز

با ردیابی خودروهای سرقت‌شده، ماموران متوجه شدند متهمان به شیراز رفته و سرقت‌های خود را در آنجا ادامه می‌دهند.

بر اساس تحقیقات کارآگاهان پلیس استان فارس ‌روی این بخش از پرونده، دزدان در شیراز اقدام به اجاره خانه‌های مبله برای مدت چند روز کرده و برای فروش خودروهای سرقتی اقدام به چاپ آگهی در روزنامه‌های محلی و سایت دیوار کرده بودند.

دزدان حرفه‌ای در قرار اول با خریدار برای مشاهده خودرو طوری وانمود می‌کردند که اعضای یک خانواده هستند و در این خانه زندگی می‌کنند. آنها پس از جلب اعتماد طعمه، از او می‌خواستند در قرار بعد با چک رمزدار به خانه‌شان بیاید.

در روز قرار وقتی خریدار با چک وارد خانه می‌شد، متهمان نقشه را اجرا می‌کردند و با تهدید اسلحه دست و پای او را می‌بستند و او را با آمپول بیهوش می‌کردند.

در این فرصت که خریدار بیهوش بود، دزدان خانه را تخلیه کرده و با چک رمزدار در صرافی‌ها دلار می‌خریدند.

ردپای سارقان در سرقت‌های دیگر

با تحقیقات گسترده ‌ روی این پرونده مشخص شد، متهمان علاوه بر اصفهان و شیراز در شهرهای تهران و کرج هم سرقت‌های مشابه‌ای انجام داده اند و از روحیه‌ای خشن برخوردار بوده
و احتمال جنایت توسط آنها دور از ذهن نیست.

به‌همین‌دلیل ماموران پلیس اصفهان و شیراز در عملیات‌های جداگانه، دو مرد و سه زن را شناسایی و دستگیر کردند.

با دستگیری اعضای این باند، همدست دیگر آنها نیز در شهرستان کرج در حالی که آماده خروج از کشور بود، دستگیر و به پلیس آگاهی استان اصفهان منتقل شد.

از متهمان، چهار دستگاه خودروی لوکس و مدل بالا همراه ۳۰ هزار دلار که در آخرین سرقت در شیراز به دست آورده بودند، اسپری دفاع شخصی، مدارک خودروهای سرقتی و مدارک جعلی که برای فروش خودرو از آنها استفاده می‌کردند کشف شد.

اعضای این باند به سرقت‌های خود در شیراز، اصفهان،کرج و تهران اعتراف کرده‌اند و مدعی شدند، با پول‌های سرقتی خوشگذرانی می‌کردند.

در بررسی‌‌ها مشخص شد، متهمان از افراد سابقه‌دار در ارتکاب سرقت به عنف هستند و نوع ارتکاب جرایم و آثار جراحات وارده بر بدن شکات نشان از خشن بودن آنها دارد که در این خصوص تحقیقات وسیعی در حال انجام است تا ابعاد بیشتری از فعالیت تبهکاری این باند روشن شود.

پلیس آگاهی در این زمینه با هشدار به مردم در خصوص انجام هرگونه معامله‌ای اظهار کرد:

توصیه پلیس به هموطنان این است که برای خرید خودرو به آگهی درج شده در سایت‌ها و روزنامه‌ها اطمینان نکنند و خودرو را در بنگاه‌های مجاز و قانونی معامله کرده و از رفتن به محل‌هایی که فروشندگان برای نشان دادن خودرو قرار می‌گذارند، خودداری کنند.

فروشنده را به محل بنگاه برده و معامله خود را در آنجا انجام دهید و در صورت مشاهده رفتار مشکوک در هر مرحله از معامله، حتما موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارید.

 

امیرعلی حقیقت‌طلب

ضمیمه تپش

 

منبع : جم چم آنلاین

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “دامی برای مردان هوسران”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی