ربودن دختر ۱۰ ساله در مشیریه و حبس وی در طبقه هشتم برجی در ازگل

مجموعه: اخبار, حوادث تعداد بازدید: 1498 تاریخ : ۲۷ شهریور ۱۳۹۶

آدم رباها دستگیر شدند

دختر ۱۰ ساله‌ای که در مسیر نانوایی در مشیریه ربوده شده بود با داد و فریاد فراوان از پنجره طبقه هشتم محل حبس خود که یک برج مسکونی در محله ازگل بود از مردم کمک خواست و با حضور کارآگاهان و ورود مأموران آتش نشانی آزاد شد.

در ساعت ۱۶ مورخه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶  از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ خبر فقدان دختری ۱۰ ساله بنام «اسماء» در محدوده محل سکونتش به کلانتری ۱۶۹ مشیریه اعلام شد که بلافاصله ماموران برای بررسی موضوع در محل حضور یافتند.

با حضور ماموران در محل، پدر و مادر اسماء در اظهارات خود عنوان داشتند: ساعت ۱۵:۳۰ دخترمان را برای خرید نان به نانوائی محل سکونتمان فرستادیم. منتظرش ماندیم تا پس از خرید نان به خانه بازگردد؛ اما به خانه بازنگشت. اول فکر کردیم که علت تاخیر به دلیل شلوغی نانوائی است اما وقتی مدتی گذشت نگران شدیم و برادر بزرگترش را به دنبال او فرستادیم برادرش نیز پس از جستجو دقایقی بعد هراسان به خانه بدون اسماء بازگشت.

پدر و مادر اسماء اظهار داشتند: همگی از خانه خارج شدیم و دسته‌جمعی همه کوچه‌ها و خیابان‌های اطراف را در پی او گشتیم اما وی را پیدا نکردیم؛ به همین منظور با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتیم و ماموران کلانتری ۱۶۹ مشیریه را در جریان اتفاق قرار دادیم.

پس از بررسی‌های مقدماتی و ثبت اظهارات سخنان خانواده اسما، پرونده‌ای تحت عنوان فقدانی تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی ارجاع شد که بنا به دستور بازپرس شعبه ۴ دادسرای امور جنائی تهران برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

به محض ارجاع پرونده کارآگاهان تحقیقات خود را در جهت پیدایش کودک مفقود شده از سرگرفتند.

ماموران در اولین گام از رسیدگی به موضوع با حضور در محل ضمن تحقیقات میدانی دریافتند ساعت ۱۵:۳۰ روز حادثه اسماء برای خرید نان به نانوائی مراجعه کرده است.

در این خصوص یکی از همسایگان خانواده اسماء که شاهد ماجرا بود در تحقیقات محلی به کارآگاهان اظهار داشت: در ساعت مذکور اسماء در حالی که برای خرید نان به سمت نانوائی در حال تردد بود، ناگهان سرنشینان یک دستگاه خودرو شاسی بلند که دو سرنشین آقا و خانم بودند، اقدام به سوار کردن اسماء کرده و به سرعت محل را ترک کردند.

ربودن دختر ۱۰ ساله در مشیریه و حبس وی در طبقه هشتم برجی در ازگل

با مشخص شدن نحوه و چگونگی مفقود شدن اسماء، پرونده با موضوع آدم ربایی وارد فاز جدیدی از رسیدگی شد.

با اقدامات ویژه پلیسی، آدرس مالک در محدوده ازگل شناسایی و تلاش برای دستگیری آدم رباها از سرگرفته شد.

در ادامه درحالی که کارآگاهان اداره یازدهم سرگرم رسیدگی به پرونده بودند به ماموران کلانتری ۱۶۴ قائم از طریق تماس شهروندان با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ اطلاع داده می شود که دختر ۱۰ ساله ای در حالیکه کنار پنجره طبقه هشتم یک برج مسکونی در محله ازگل ایستاده با داد و فریاد فراوان از مردم درخواست کمک می کند که بلافاصله کارآگاهان در محل حضور می یابند و با هماهنگی با مقام قضایی دادسرای ناحیه یک تهران، آتش نشانی نیز در محل حضور می یابد و ضمن ورود به طبقه هشتم دختر ۱۰ ساله را آزاد می کنند.

در همان تحقیقات اولیه هویت این دختر به نام اسماء .س ساکن محله مشیریه  مشخص می‌شود که با توجه به اظهارات نامبرده موضوع به کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع داده می شود که ماموران ضمن تائید گفته های فرد آزاد شده اسماء، موضوع را آدم ربایی عنوان کرده و با حضور در محل اسماء را تحویل گرفته و طی یک صورتجلسه وی را به آغوش خانواده اش بر می گردانند.

 در بازبینی محل نگهداری اسماء کارآگاهان مشاهده کردند که متهم یکی از اتاق خواب ها را با دوربین مداربسته تجهیز کرده و درحالی که دست و پای اسماء را با چسب نواری بسته، وی را در این محل نگهداری می کرده است.

ربودن دختر ۱۰ ساله در مشیریه و حبس وی در طبقه هشتم برجی در ازگل

در تحقیقات صورت گرفت مشخص شد مالک منزل جوانی حدوداً ۴۰ساله به نام «امیرحسین» است که در حدود ۲ماه قبل با خانم جوانی به نام «فتانه» ازدواج کرده و در این محل ساکن شده است.

به دلیل اعتیاد نامبرده به مواد و وجود اختلاف خانوادگی در زندگی مشترک، همسرش وی را ترک و به خانه پدرش مراجعه کرده و امیر حسین نیز به تنهائی زندگی می کند.

در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان دریافتند امیرحسین قبل از ازدواج در محله مشیریه تهران ساکن و کارگر بازار گل بوده و پس از ازدواج ضمن اجاره یک باب آپارتمان مسکونی در محله ازگل به این مکان اسباب کشی نموده است.

با تجمیع اطلاعات بدست آمده و با انجام اقدامات ویژه پلیسی – اطلاعاتی ماموران موفق شدند متهم را در تاریخ  ۲۶ شهریور ۹۶ در حالیکه با خودروی شاسی بلند خود در یکی از خیابان های محله مشیریه در تردد بود را شناسایی و در اقدامی ضربتی وی را دستگیر و برای تحقیقات فنی به اداره ۱۱منتقل کنند.

در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد نامبرده با یکی از همسایگان قدیمی خود در منطقه دولاب تهران به نام «احلام» اقدام به ربایش دختر ۱۰ ساله نموده است که با به دست آمدن آدرس محل سکونتش وی نیز در یک عملیات هماهنگ دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم معاون مبارزه با جرائم جنائی پلیس اگاهی تهران بزرگ با اعلام پیدایش کودک ربوده شده و دستگیری دو فرد آدم ربا اعلام داشت: انگیزه آدم ربا ها و علت آدم ربائی هنوز به طور کامل مشخص نشده و کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی فاتب هم اکنون سرگرم بررسی موضوع و تحقیق برروی متهمان در جهت واکاوی زوایای پنهان پرونده هستند.

 

منبع : فارس

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ربودن دختر ۱۰ ساله در مشیریه و حبس وی در طبقه هشتم برجی در ازگل”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی