بیوگرافی و زندگینامه لواندوفسکی + تصاویر لواندوفسکی

مجموعه: چهره ها, چهره های ورزشی تعداد بازدید: 1419 تاریخ : ۸ فروردین ۱۳۹۳

بروزرسانی (۱۶/۱۲/۱۳۹۴)

رابرت لواندوفسکی( Robert Lewandowski) لهستانی متولد ۲۱ آگوست ۱۹۸۸ شهر ورشو لهستان است.

بیوگرافی و زندگینامه لواندوفسکی + تصاویر لواندوفسکی

لواندوفسکی در کودکی

 

  • زندگی شخصی لوندوفسکی

رابرت در خانواده ای ورزشکار بدنیا امد، کریستوف پدر لواندوفسکی که یک قهرمان جودو بود در سال ۱۹۹۵ درگذشت و مادرش ایونا نیز یک والیبالیست و برای تیم AZS ورشو بازی می کرد.خواهرش ملینا هم برای تیم والیبال زیر ۲۱ سال لهستان بازی می کند.

او در ۲۲ ژوئن ۲۰۱۳ با آنا استاچورسکا که یک کاراته کار هست ازدواج کرد. همسرش در مسابقات جهانی کاراته سال ۲۰۰۹ صاحب مدال برنز شد.

لواندوفسکی پیرو دین مسیح است.

بیوگرافی و زندگینامه لواندوفسکی + تصاویر لواندوفسکی

لواندوسفکی و همسرش آنا

 

  • دوران بازی رابرت لواندوفسکی

رابرت در سال ۱۹۹۷ میلادی در تیم جوانان وارزویا ورشو به عنوان مهاجم مشغول بازی شد و پس از هفت سال بازی در این تیم در سال ۲۰۰۵ راهی تیم بزرگسالان دلتا ورشو شد و موفق به زدن ۴ گل در این تیم شد.در همان سال ۲۰۰۵ لواندوفسکی جوان به تیم لگیا ورشو پیوست و در آن تیم دو گل به ثمر رساند.

سرانجام او سال ۲۰۰۶ لگیا را ترک کرد و راهی ژنیچ پراژکوف شد او در فصل اول حضور خود در ژنیچ با زدن ۱۵ گل آقای گل لیگ دو لهستان شد و نقش بسیار مهمی در قهرمانی تیم ژنیچ داشت.همچنین او در فصل بعد یعنی ۰۸-۲۰۰۷ با زدن ۲۱ گل و آقای گلی در لیگ یک فوتبال لهستان به بازی خود در این تیم پایان داد.

بیوگرافی و زندگینامه لواندوفسکی + تصاویر لواندوفسکی

لواندوفسکی در ژنیچ پراژکوف لهستان

و در ژوئن سال ۲۰۰۸ با مبلغ ۱٫۵ میلیون ین به لخ پوزنان پیوست.

 

بیوگرافی و زندگینامه لواندوفسکی + تصاویر لواندوفسکی

لواندوفسکی در لخ پوزنان

در سال ۲۰۰۸ به تیم زیر ۲۱ ساله های لهستان دعوت شد و در سه بازی مقابل انگلیس ، بلاروس و فنلاند به میدان رفت تا اینکه ۱۰ سپتامبر ۲۰۰۸ اولی بازی خود را برای تیم بزرگسالان لهستان انجام داد او در پایان سال ۲۰۱۳ در مجموع ۳۷ بازی که برای تیم ملی کشورش انجام داد ۱۸ گل را به ثمر رساند.

 

بیوگرافی و زندگینامه لواندوفسکی + تصاویر لواندوفسکی

لواندوفسکی در بازی دوستانه لهستان مقابل آندورا

او اولین بازی خود را برای لخ در جولای ۲۰۰۸  در دور اول مقدماتی جام یوفا در مقابل خزر لنکوران آذربایجان انجام داد. تنها هدف او در این بازی زدن گل بود تا بتواند خود را به اثبات برساند .رابرت سرانجام با زدن ۳۲ گل در ۵۸ بازی در طول دو فصل برای لخ پوزنان، لهستان را به مقصد آلمان ترک کرد و در ژوئن ۲۰۱۰ با قرار دادی به ارزش ۴٫۵ میلیون یورو به مدت ۴ سال به بورسیا دورتموند آلمان پیوست.

در ۱۹ سپتامبر او اولین گل خود در بوندسلیگا را در دربی میان دورتموند – شالکه در دقیقه ۸۶ به ثمر رساند و در پایان دورتموند با حساب سه بر یک این تیم را شکست داد.

لواندوفسکی از مصدومیت لوکاس بارویس استفاده کرد و به جایگاه ثابتی در دورتموند رسید در ۱ اکتبر ۲۰۱۱ لواندوفسکی در مصاف با آگسبورگ هتریک با دادن یک پاس گل ستاره آن میدان لقب گرفت و  آن دیدار را با حساب ۴ بر ۰ به پایان رساندند.

لواندوفسکی پس از درخشش در لیگ آلمان و دورتومند و با توجه به گل زنی های خود در این تیم به عناون مرد سال ۲۰۱۱ فوتبال لهستان انتخاب شد.

لواندوفسکی به عنوان یک ستاره خوش می درخشید او در ۱۱ آپریل ۲۰۱۲ تنها گل بازی در برابر بایرن مونیخ را به ثمر رساند و منجر به پیروزی تیمش شد.

در بازی نهایی خود در بوندسلیگا که در مقابل فرابورگ بود او در دقایق ۲۰ و ۲۷ دو گل زد تا تیمش در آن مسابقه با نتیجه چهار بر صفر پیروز میدان شود و به عنوان قهرمانی در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ دست یابد.او حتی برای دومین بار پیاپی در سال ۲۰۱۲ نیز به عنوان مرد سال فوتبال لهستان برگزیده شد.

او همچنین در دیدار نهایی جام حذفی فوتبال آلمان که در مقابل بایرن مونیخ بود هتریک کرد و موجب پیروزی و قهرمانی تیمش شد رابرت با این سه گلی که به ثمر رساند در مجموع شش بازی با زدن ۷ گل در صدر جدول گل زنان جام حذفی قرار گرفت.

دورتموند در این فصل با درخشش مهاجم لهستانی خود دو جام بوندسلیگا و دی اف بی پوکال(جام حذفی) را فتح کرد.

لواندوفسکی در فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۲ عالی کار کرد و در مسابقات مختلف گل های زیادی به حریفان زد و باعث پیروزی های زیادی شد

اوج کار او در لیگ قهرمانان اروپا در برابر رئال مادرید بود که موفق به زدن هر چهار گل تیمش مقابل این تیم اسپانیایی شد و بازی را با حساب چهار بر یک بردند و راهی فینال شدند.

بیوگرافی و زندگینامه لواندوفسکی + تصاویر لواندوفسکی

لواندوفسکی در بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان فصل ۲۰۱۱-۱۲ برابر رئال مادرید

رابرت علی رغم درخشش خود رد بازی ها نتوانست از ناکامی های تیمش جلوگیری کند آنها در آلمان هیچ جامی دریافت نکردند و لیگ قهرمانان اروپا را هم با کسب مقام دوم به پایان بردند.

 

لواندوفسکی در بایرن مونیخ

پس از موفقیت هایی که لواندوفسکی بدست آورد بایرن مونیخ خواستار او شد و او قرارداد ۵ ساله ای را با این باشگاه امضا کرد. و در ۹ ژولای ۲۰۱۴ رسما به بایرن مونیخ پیوست

او اولین بازیش برای برای مونیخ را در ۲۱ ژولای ۲۰۱۴ بازی های پیش فصل انجام داد و اولین گلش را نیز به تیم منتخب لیگ ام ال اس زد البته در آن بازی ۲-۱ به آن تیم باختند.

اولین بازی رسمی لواندوفسکی برای بایرن مونیخ مقابل تیم سابقش بورسیا دورتموند در سوپر جام آلمان (۱۳ آگوست ۲۰۱۴) رقم خورد. اولین گل رسمی وی نیز در ۳۰ آگوست به شالکه زد که این بازی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

 

بیوگرافی و زندگینامه لواندوفسکی + تصاویر لواندوفسکی

لواندوفسکی رد بایرن مونیخ

* وی اولین بازیکن تاریخ معاصر فوتبال است که توانسته در هشت دقیقه پنج گل به ثمر برساند. قبل وی روماریو توانسته بود در ۱۰ دقیقه پنج گل به رم ایتالیا بزند.

 

 

  • لواندوفسکی در بازی های ملی
لهستان سال دوستانه مقدماتی رقابت ها مجموع
بازی گل بازی گل بازی گل بازی گل
۲۰۰۸ ۱ ۱ ۳ ۱ ۴ ۲
۲۰۰۹ ۶ ۰ ۶ ۱ ۱۲ ۱
۲۰۱۰ ۱۳ ۶ ۱۳ ۶
۲۰۱۱ ۱۱ ۴ ۱۱ ۴
۲۰۱۲ ۴ ۱ ۳ ۰ ۳ ۱ ۱۰ ۲
۲۰۱۳ ۲ ۰ ۴ ۳ ۶ ۳
مجموع ۳۷ ۱۲ ۱۵ ۴ ۳ ۱ ۵۶ ۱۸

 

  • لواندوفسکی در بازی های باشگاهی
باشگاه فصل لیگ لیگ جام اروپا دیگر مجموع
بازی گل بازی گل بازی گل بازی گل بازی گل
دلتا ورشو ۲۰۰۴–۰۵ لیگ ۳ لهستان ? ۴ ۰ ۰ ? ۴
تیم دو لگیا ورشو ۲۰۰۵–۰۶ لیگ ۲ لهستان ? ۲ ۰ ۰ ? ۲
ژنیچ پراژکوف ۲۰۰۶–۰۷ ? ۱۵ ۲ ۱ ? ۱۶
۲۰۰۷–۰۸ لیگ یک لهستان ۳۲ ۲۱ ۲ ۰ ۳۴ ۲۱
مجموع ۳۲+ ۴۲ ۴ ۱ ۳۴+ ۴۳
لخ پوزنان ۲۰۰۸–۰۹ لیگ اول فوتبال لهستان ۳۰ ۱۴ ۶ ۲ ۱۲ ۴ ۴۸ ۲۰
۲۰۰۹–۱۰ ۲۸ ۱۸ ۱ ۰ ۴ ۲ ۱ ۱ ۳۴ ۲۱
مجموع ۵۸ ۳۲ ۷ ۲ ۱۶ ۶ ۱ ۱ ۸۲ ۴۱
بورسیا دورتموند ۲۰۱۰–۱۱ بوندسلیگا ۳۳ ۸ ۲ ۰ ۸ ۱ ۴۳ ۹
۲۰۱۱–۱۲ ۳۴ ۲۲ ۶ ۷ ۶ ۱ ۱ ۰ ۴۷ ۳۰
۲۰۱۲–۱۳ ۳۱ ۲۴ ۴ ۱ ۱۳ ۱۰ ۱ ۱ ۴۹ ۳۶
۲۰۱۳–۱۴ ۲۶ ۱۶ ۲ ۱ ۸ ۶ ۱ ۰ ۳۷ ۲۳
مجموع ۱۲۳ ۷۰ ۱۴ ۹ ۳۴ ۱۸ ۳ ۱ ۱۷۴ ۹۸
 کل ۲۱۳ ۱۳۵ ۲۵ ۱۲ ۵۰ ۲۴ ۴ ۲ ۲۹۲ ۱۸۲
بیوگرافی و زندگینامه لواندوفسکی + تصاویر لواندوفسکی

لواندوفسکی در دوران کودکی

مطالب مرتبط


    Notice: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! caller_get_posts تاریخ‌گذشته است. به جای آن از ignore_sticky_posts استفاده کنید. in /home/bndon/domains/bighbigh.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4080
نظر شما !!!

نظر شما برای “بیوگرافی و زندگینامه لواندوفسکی + تصاویر لواندوفسکی”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی