مصاحبه نوروزی با حمید سوریان

مجموعه: اخبار, ورزشی تعداد بازدید: 338 تاریخ : ۲۳ اسفند ۱۳۹۱

 مصاحبه نوروزی با حمید سوریان

حمید سوریان دارنده پنج مدال طلای جهانی و المپیک از روزهای نوروز می گوید

پیش از شروع:

با رسیدن به انتهای سال و با حلول سال نو طبق یک رسم دیرینه اهالی ورزش در یک نظر سنجی ورزشکار برتر سال گذشته را برمی گزینند. این انتخاب در برخی از سالها سخت و دشوار است.

در سالی که گذشت به دلیل افتخارآفرینی قهرمانان ایرانی در المپیک چند گزینه در این باره وجود دارد. بی گمان یکی از گزینه های اصلی در این باره حمید سوریان نام دارد. ستاره و اعجوبه کشتی فرنگی ایران و جهان سرانجام به آرزوی دیرینه اش مدال طلای المپیک رسید.

او چراغی را روشن کرد تا با نور آن بهترین نتیجه تاریخ ورزش ایران در المپیک رقم بخورد. او که در روزهای پایانی سال سرش به شدت شلوغ بود با مهربانی و حوصله پاسخگوی سوالات ما شد. سوالاتی از جنس نوروز. نوروزی که همه امیدوارند سر آغاز موفقیت های تازه و پشت سر گذاشتن همه مشکلات باشد. با هم مصاحبه حمید سوریان با تبیان را می خوانیم.

*پیام نوروزی حمید سوریان چیست؟

آرزوی سلامتی و توفیق دارم. ان شاء الله سال خوبی در پیش باشد و مردم مشکلات اقتصادی موچود را پشت سر بگذارند. امیدوارم سال توام با آرامش را در پیش داشته باشیم.

*بهترین جمله ای که در ایام نوروز می شنوید؟

عید همه چیزش قشنگ است. لبخند روی لب مردم بهترین پیام ها را دارد که با هیچ جمله ای نمی توان گفت. در کنار هم بودن بهترین حرف است.

*بهترین عیدی امسال را به چه کسی می دهی؟

به همه کوچکترها و به خصوص برادر زاده هایم.

*از چه کسی عیدی می گیری؟

من کوچکترین فرزند خانواده هستم. از برادرهایم عیدی می گیرم. البته اولین و سریع ترین عیدی را از پدر و مادرم می گیرم. چند سال پیش درست در زمان تحویل سال مدال گرفتم که بهترین عیدی برای من و مردم عزیز ایران بود. آن مدال را هرگز فراموش نمی کنم.

سوریان: عید همه چیزش قشنگ است. لبخند روی لب مردم بهترین پیام ها را دارد که با هیچ جمله ای نمی توان گفت. در کنار هم بودن بهترین حرف است

*عید امسال هم تمرینات سخت در پیش است؟

حدود 5 یا 6 سال است که عید را در تمرینات سخت و طاقت فرسا هستم. امسال پس از سالها استراحت دارم . از این نظر چه عید خوبی در پیش است. سفره هفت سین را اغلب در اردوها پهن می کردم. امسال این توفیق را دارم تا در کنار پدر و مادر عزیزم باشم که این می تواند بهترین لحظه های عمرم باشد.

*حمید سوریان چه نقشه ای برای المپیک بعد دارد؟

به عنوان سرباز کوچک این مردم تمام تلاشم را می کنم تا باز هم طلا بگیرم. پوشیدن دو بنده تیم ملی بزرگترین افتخار زندگی ام است که امیدوارم همچنان لایق آن باشم.

*قشنگ ترین لحظه سال 1391؟

بدون تردید لحظه ای بود که موفق به کسب مدال طلای المپیک شدم.

*بهترین لحظه ای که منتظر آن در سال جدید هستی؟

به لحاظ ورزشی کسب مدال طلای جهان در بوداپست که این هفتمین مدال طلای من خواهد بود. سلامتی عزیرانم آرزوی بزرگ من است.

*تلخ ترین لحظه در سال 1391؟

خبر زلزله و درگذشت جمعی از هموطنان واقعا مرا متاسف کرد. این هم برای من سخت بود و هم برای همه ایرانی ها. انشاء الله دیگر شاهد این حوادث نباشیم.

*پیام خاصی که بعد از کسب طلای المپیک موجب خوشحالی توشد؟

قطعا پیام زیبای مقام معظم رهبری بود که روحیه ای مضاعف به همه ما می دهد. این یکی از زیباترین پیام هایی بود که شنیده بودم. خنده ای که برلب مردم نشست حتی اگر برای لحظه ای هم بوده مرا خوشحال می کند که وظیفه ام را به خوبی انجام داده ام.

*ناراحت کننده ترین صحنه ای که در یاد دارد؟

وقتی در فینال به روسیه در جام جهانی باختیم خیلی ناراحت شدم. من تماشاگر ثابت مسابقات بودم. البته تیم آزاد این را جبران کرد و باعث خوشحالی مردم شد.

*موفق ترین ورزشکار سال ایران؟

یک نفر نیست. بهداد سلیمی، امید نوروزی، قاسم رضایی، احسان حدادی با لبخند را روی لب مردم آورد.

*بهترین خبری که منتظرید بشنوید؟

صادقانه بگویم دوست دارم تا مردم مشکل اقتصادی و معیشتی نداشتند باشند و کسی خجالت زده خانواده اش نشود.

*و صحبت پایانی؟

بازهم عید را به هموطنان عزیزم تبریک می گویم و برایشان سلامتی و بهروزی را آرزو می کنم.

منبع : تبیان

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مصاحبه نوروزی با حمید سوریان”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی