آموزش ایجاد شبکه بین دو رایانه

مجموعه: آموزش, دانش و فناوری تعداد بازدید: 640 تاریخ : ۲۱ اسفند ۱۳۹۴

آموزش ایجاد شبکه بین دو رایانه

 بسیاری از کاربران علاقه دارند بین دو یا چند کامپیوتر برای بازی و یا انتقال فایل شبکه ایجاد کنند. برای ایجاد شبکه بین دو کامپیوتر میتوان هم از طریق کابل LAN و هم از طریق WIFI این کار را انجام داد.

در ادامه مطلب روش ایجاد شبکه بین دو کامپیوتر به صورت بی سیم را آموزش خواهیم داد.

دقت داشته باشید که برای ایجاد شبکه بی سیم بین دو یا چند کامپیوتر، باید همه کامپیوترها به یک مودم وایرلس متصل باشند.

۱- ابتدا وارد Control Panel شوید و روی گزینه Network and Internet کلیک کنید.

۲- در پنجره Network and Internet روی گزینه Network and Sharing Center کلیک کنید.

۳- روی گزینه Set Up a New Connection or Network کلیک کنید.

۴- در پنجره باز شده گزینه Set Up a Wireless Ad Hoc (Computer-to-Computer) Network را انتخاب کنید و سپس روی Next کلیک کنید.

۵- در پنجره باز شده با کلیک روی Next به صفحه ای میروید که از شما نام شبکه، نوع امنیت شبکه و رمز عبور شبکه را میپرسد.

۶- در قسمت Network Name نام دلخواه شبکه را وارد کنید، در قسمت Security Type نوع امنیت شبکه را انتخاب کنید (این قسمت به صورت پیش فرض روی WPA2-Personal قرار دارد که توصیه میشود برای امنیت بیشتر شبکه روی همین گزینه باقی بماند) و در قسمت Security Key یک رمز ۸ تا ۶۴ کاراکتری برای شبکه قرار دهید. در پایان تیک گزینه Save This Network را بزنید.

۷- روی Next کلیک کنید. در ادامه صفحه ای برای شما باز میشود که میتوانید تنظیمات شبکه ای را که ایجاد کرده اید مشاهده کنید. اگر میخواهید اینترنت بین دستگاه ها به اشتراک گذاشته شود روی گزینه Turn on Internet Connection Sharing کلیک کنید. در پایان با کلیک روی Close پنجره را ببندید.

تا اینجای کار شما توانستید یک شبکه Ad Hoc ایجاد کنید. حالا باید دستگاه هایی که میخواهید، به این شبکه متصل کنید.

برای این کار در سیستم هایی که میخواهید به شبکه متصل شوند روی آیکون Networks روی Taskbar کلیک کنید. در این قسمت لیست شبکه های در دسترس به شما نشان داده میشود. از این لیست نام شبکه ای که ایجاد کرده اید را پیدا کنید و روی گزینه Connect کلیک کنید. در ادامه در کادر باز شده رمز عبوری را که هنگام ساخت شبکه داده بودید را وارد کنید. به این ترتیب دو سیستم به هم متصل شده اند و شما میتوانید با ورود به MyComputer سیستم دیگر را مشاهده کنید.

در صورتی که میخواهید فایلی را از یک دستگاه به دستگاه دیگر انتقال دهید در سیستمی که شبکه به وسیله آن راه اندازی شده است به قسمت Network and Sharing Center بروید و از سمت چپ روی گزینه Change Advanced Sharing Settings کلیک کنید. در پنجره باز شده ابتدا گزینه Turn On File and Printer Sharing و سپس Turn Off Password Protected Sharing را علامت بزنید و در انتها روی Save Changes کلیک کنید.

مبنع : سرزمین دانلود

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آموزش ایجاد شبکه بین دو رایانه”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی