آموزش گرفتن عکس از صفحه نمایش گوشی آندرویدی

مجموعه: آموزش, دانش و فناوری تعداد بازدید: 334 تاریخ : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

یکی از امکانات بسیار مهم در دستگاه های هوشمند امروزی، برخورداری از قابلیت تهیه عکس ثبت رکورد در یک بازی، تهیه می تواند به دلایل متعددی ثبت شوند، از صفحه نمایش است. این عکس ها و… که هرکدام به منظور خاصی ممکن از فریم یک فیلم درحال پخش عکس از یک پیام کوتاه، تهیه عکس است ثبت و ذخیره شود.

بسیاری از دستگاه های اندرویدی آیکونی برای تهیه عکس از صفحه نمایش دارند و برخی نیز با روش های استاندارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهند. در این میان کاربرانی که از محصولات اچ تی سی استفاده می کنند، باتوجه به مدل و نوع دستگاه خود می توانند از روش های مختلفی برای تهیه عکس از صفحه نمایش ( اسکرین شات ) کمک بگیرند. هریک از این روش ها ممکن است در دیگر دستگاه های اندرویدی نیز قابل استفاده باشد.

روش اول: پاور + دکمه صفحه اصلی

این روش برای بسیاری از کاربران آشناست. ابتدا کلید پاور ( کلید خاموش را فشار داده و بعد کلید صفحه اصلی و روشن کردن دستگاه) را پیدا کرده، آن ( را فشار دهید. Home)

در بیشتر موارد هنگام تهیه عکس از صفحه نمایش صدای فشار شاتر دوربین به گوش می رسد و در این لحظه می توانید دکمه های فشار داده شده را رها کنید ) همچنین پیش نمایشی از تصویر نیز در مرکز اطلاع رسانی برای شما به نمایش درمی آید(.پس از تهیه عکس از صفحه نمایش می توانید با مراجعه به گالری یا پوشه، آن را ببینید و در شبکه های اجتماعی یا نرم افزارهای پیام رسان photo به اشتراک بگذارید

روش دوم: پاور + دکمه کاهش صدا

در این روش ابتدا باید دکمه های پاور و کلید کم کردن صدا را روی دستگاه این دو HTC One M9 خــود پیدا کنید ( در محصولات جدیدی همچون کلید در لبه کناری دستگاه قابل مشاهده است.) سپس برخلاف روش قبل که کلیدی را پس از کلید دیگر فشار می دادید باید هر دو کلید را به طور همزمان فشــار دهید. در این روش نیز همچون روش قبل صدای فشار شاتر دوربین به گوش می رسد و تصویر صفحه نمایش ثبت می شود.

روش سوم: منوی تنظیمات سریع
در بسیاری از مدل های جدید محصولات اچ تی سی، منویی بــا عنوان منوی تنظیمات سریع ( Quick Settings ) برای دسترسی به امکانات مختلف در دستگاه طراحی شده است. یکی از گزینه های موجود در این منو نیز تهیه عکس از صفحه نمایش است. برای استفاده از این روش می توانید از روش زیر کمک بگیرید:

۱ ـ منوی تنظیمات سریع را با جارو کردن صفحه از بالا به پایین، به نمایش درآورید.
۲ ـ روی گزینه Screenshot فشار دهید تا تصویر صفحه نمایش دستگاه ثبت شود.
۳ ـ همچون روش های اشاره شده، تصویر در پوشه  photo یا Screenshots ذخیره شده و با مراجعه به اپلیکیشن Gallery قابل مشاهده است.

توجه: چنانچه گزینه Screenshot در منوی تنظیمات سریع وجود ندارد، روی edit فشار داده و در ادامه گزینه Screenshot  را به فهرست گزینه های فعال در این منو اضافه کنید.

 

منبع : کلیک جام جم

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آموزش گرفتن عکس از صفحه نمایش گوشی آندرویدی”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی