طراحی خانه‌های تار عنکبوتی برای انسان‌های آینده

مجموعه: دانش روز, دانش و فناوری تعداد بازدید: 361 تاریخ : ۲۸ بهمن ۱۳۹۱

یک شرکت معماری انگلیسی درحال ساخت خانه‌های از جنس پلاستیک برای آینده است که شبیه تار عنکبوت هستند.

بندرآنلاین از ایسنا -، شرکت Softkill Design این مفهوم را برای نخستین خانه چاپ سه بعدی طراحی کرده و از امکان ساخت اولین نمونه پیش‌ساخت آن در تابستان جاری خبر داده است.

این شرکت از جدیدترین شرکت‌کنندگان در رقابت همگانی برای ساخت اولین خانه چاپ سه بعدی است که می‌تواند ساخت خانه را متحول کرده و بحران‌های کنونی مسکن را از بین ببرد.

به گفته سازندگان، ساخت تمام قطعات سه هفته بطول انجامیده است و نصب آن در محل تنها به یک روز کار نیاز دارد. اجزای این خانه با نوار چسب یا دکمه‌های متصل‌کننده بهم وصل شده و نیاز به شیوه‌های سنتی خانه‌سازی را از بین می‌برد.

طرح پیشنهادی شامل ساخت یک پیش‌ساخت اولیه از خانه چاپ شده است که پائیز امسال در نمایشگاه چاپ سه بعدی در لندن رونمایی شد و بجای دیوارهای جامد از ساختار نایلونی لیفی مبتنی بر استخوان برخوردار بود.

طرح Protohouse 2.0 از همین رویکرد حداقلی بهره برده و از مواد پلاستیکی کافی برای حفظ تمامیت ساختاری استفاده کرده است.

اجزای این خانه در کارخانه‌های چاپ سه بعدی موجود به شکل پلاستیک زیستی متخلخل لیزری ساخته می‌شود که کیفیت بهتری از چاپ در محل با ماسه یا بتن را ارائه می‌دهد. این سازه‌های تنها 0.7 میلیمتر ضخامت دارند.

اگرچه هنوز هزینه ساخت این خانه اعلام نشده اما سازندگان اظهار کرده‌اند که اقتصاد بهبودیافته مقیاس ارائه شده توسط صنعت رو به رشد چاپ سه بعدی بدین معنی است که خانه‌های اینچنینی می‌توانند در آینده نزدیک از لحاظ اقتصادی قابل رقابت باشند.

خانه‌های چاپ سه بعدی آینده به شکل تار عنکبوت

  طراحی خانه‌های تار عنکبوتی برای انسان‌های آینده

خانه‌های چاپ سه بعدی آینده به شکل تار عنکبوت

  طراحی خانه‌های تار عنکبوتی برای انسان‌های آینده

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “طراحی خانه‌های تار عنکبوتی برای انسان‌های آینده”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی