ویجت های ویندوز ۱۰ کجا هستند

مجموعه: آموزش, دانش و فناوری تعداد بازدید: 588 تاریخ : ۹ شهریور ۱۳۹۴

پس از انتشار ویندوز ۱۰، به نظر می رسد که این ویجت ها دیگر در ویندوز حضور رسمی و ارزشی نخواهند داشت.

شاید بسیاری از کاربران از ویجت های زیادی در ویندوز ۷ استفاده می کردند اما با آمدن ویندوز ۸ استفاده از این ویجت ها محدود شده است. اگر دوست دارید از این ویجت ها مانند آب و هوا ، اخبار جهان و تقویم و ساعت را استفاده کنید ادامه این آموزش را پیگیری کنید.

این اصطلاح ظاهرا اولین بار در سیستم های عامل با پایه UNIX و X Windows System بکار رفته است. بیشتر زبان های طراحی برنامه کاربردی امروزه اگر نه تمام شان، از قبیل جاوا و TCL با مجموعه حاضر و آماده ای از ویجیت ها می آیند که یک برنامه نویس می تواند آنها را وارد و اصلاح کند.

عنصری از رابط گرافیکی کاربری که اطلاعات را نشان میدهد و یا راه خاصی را برای یک کاربر جهت تعامل با سیستم عامل و برنامه های کاربردی فراهم می کند. ویجیت ها شامل آیکون، فهرست گزینش عمودی، کادر انتخابی، نشان دهنده پیشرفت، علامت کنترل خاموش/ روشن، نوار اسکرول، پنجره، لبه های پنجره (که به شما اجازه میدهد تا پنجره را تغییر اندازه بدهید)، دکمه های فعال و غیرفعال سازی، اشکال و خیلی وسیله های دیگر برای نشان دادن اطلاعات و برای جلب کردن، پذیرفتن و پاسخ دادن به عمل های کاربر هستند.

ویجت های ویندوز ۱۰ کجا هستند

برای بازگرداندن این ویجت ها به ویندوز باید آنها را دانلود و نصب کنید. نصب این نرم افزار ها را بسیار ساده و سریع انجام می شود.

ویجت های ویندوز ۱۰ کجا هستند

پس از اینکه نرم افزار مورد نظر را دانلود و نصب کردید، روی دسکتاپ راست کلیک انجام دهید تا گزینه ی Gadget Option را مشاهده کنید.

ویجت های ویندوز ۱۰ کجا هستند

شما می توانید از هر کدام که مایل بودید استفاده کنید. اما باید بدانید بعضی از این ویجت ها قدیمی شده اند و دیگر توسط سرور های مایکروسافت پشتیبانی نمی شوند.

ویجت های ویندوز ۱۰ کجا هستند

۸GadgetPack را امتحان کنید
این بسته، همان طور که از نام آن نیز پیداست مخصوص ویندوز ۸ طراحی شده اما برای ویندوز ۱۰ نیز کاربرد دارد. پس از نصب این نرم افزار، ویجت ها به منوی زمینه دسکتاپ اضافه خواهند شد و می توانید به طور پیشفرض از ۴۵ ابزار استفاده کنید.

ویجت های ویندوز ۱۰ کجا هستند

توجه داشته باشید که این نرم افزار ها از طریق منابع آنلاین بروز می شوند و حتما آنها را از منبعی قابل اعتماد دانلود کنید.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ویجت های ویندوز ۱۰ کجا هستند”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی