آشنایی با شهر بالی+تصاویر بالی اندونزی

مجموعه: گردشگری, مکان های تفریحی جهان تعداد بازدید: 691 تاریخ : ۱۷ مرداد ۱۳۹۴
آشنایی با شهر بالی+تصاویر بالی اندونزی

پرچم بالی

 

آشنایی با شهر بالی+تصاویر بالی اندونزی

لوگو جزیره بالی

بالی جزیره ای در اندونزی است که نامش برای ایرانی ها بسیار آشناست.

این جزیره یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری در جهان می باشد. این جزیره سالها به عنوان بهترین جزیره از طرف مجله بین المللی مسافرت انتخاب گردیده است.

بالی جزیره خدایان، جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان و بزرگترین کشور مسلمان جهان یعنی کشور اندونزی است. این جزیره دو اقیانوس آرام و اقیانوس هند را به هم پیوند داده است و در نتیجه این وصلت خود از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردارگردیده است و مثل بسیاری از جزایر دیگراندونزی ، دنیای مخصوص به خودش را دارد. دنیائی که نام این جزیره را در فهرست برترین مقاصد گردشگری جهان قرار داده است.

مساحت
 • کل
۵٬۶۳۲٫۸۶ km۲ (۲٬۲۰۰ sq mi)
جمعیت (۲۰۱۰)
 • جمعیت ۳٬۸۹۱٬۴۲۸
 • تراکم
۶۹۰/km۲ (۱٬۸۰۰/sq mi)
منطقه زمانی CIT (یوتی‌سی ۸+)
مذاهب هندویسم ۹۲.۲۹ درصد
اسلام ۵.۶۹ درصد
مسیحیت ۱.۳۸ درصد
بودیسم ۰.۶۴ درصد
آشنایی با شهر بالی+تصاویر بالی اندونزی

نقشه بالی

دین مردم بالی

اگرچه اندونزی بزرگترین کشور مسلمان جهان می باشد ولی جالب است بدانید که دین رسمی مردم جزیره بالی هندو بوده و تا حدود بسیار زیادی با هندوئیسمی که در هند رواج دارد متفاوت است. مثلاً هندوان بالی از گوشت در غذاهای خود استفاده میکنند و بر خلاف هندوان هند که دارای خدایان بسیاری می باشند و بت پرستی نیز بسیار رواج دارد در بالی فقط سه خدا مورد پرستش قرار میگیرند که در آسمانها به سر میبرند.

آیین هندو،قدیمی ترین و کهن ترین مذهب زنده جهان است و اکنون بالغ بر ۹۰۰ میلیون هندو از آن پیروی می کنند.مذهب هندو،مکتبی ماورای طبیعی است و اجازه نمی‌دهد که پیروانش فقط به دنیا یا آخرت دلخوش کنند.زیرا مذهب هندو هدف بزرگتری را دنبال می کند و آن دست یابی به حقیقت زندگی است.منظور اصلی آیین هندو آن است که هر هندوی واقعی بتواند به حقیقت مطلق که برهمن نام دارد ،متصل شود.این حقیقت عبارت است از روحی ابدی که برتر و بالاتر از هرگونه علت و معلول و زمان و مکان است.

در مذهب هندو تمام کارها و اعمال مثل کارهای هنری،علمی،سنتی،سیاسی و اجتماعی،وسیله ای هستند برای رسیدن به رستگاری و به همین دلیل یک هندوی کامل،کارهای خود را با نیتی پاک و والا به درست ترین شکل ممکن انجام می دهد. رقص نیز جزئی از آیین هندو است و جایگاه بسیار بالایی در فرهنگ آن دارد.زیرا رقص کاری مقدس است که از خدایان به انسان رسیده است.

تاریخچه بالی

مردم بالی از تبار نژادی ماقبل تاریخی هستند که از راه خاک اصلی قارهٔ آسیا در حدود ۲۵۰۰ پ.م. به مجمع‌الجزایر اندونزی کوچیدند. با رسیدن هندوها دورهٔ ماقبل تاریخ به پایان رسید. رسیدن هندوها در سال ۱۰۰ پ.م. به‌وسیلهٔ سفال‌نوشته‌های براهمی که بدست آمده‌اند تأئید شده‌است.

شاهنشاهی ماجاپاهیت (۱۲۹۳–۱۵۲۰ میلادی) که در جاوهٔ شرقی مستقر شده بود در سال ۱۳۴۳ یک کوچ‌نشینی هم در جزیره بالی برپا کرد. در پی حملات پیاپی مسلمانان، شاهنشاهی ماجاپاهیت کمی پیش از ۱۵۰۰ میلادی، سرنگون شد و این امر باعث مهاجرت گسترده هندوها به بالی شد.پس از آن این جزیره نیز به مانند دیگران مناطق اندونزی تحت سلطه استعمارگران هلندی درآمد و تا سال ۱۹۴۲ که توسط ارتش ژاپن اشغال گردید به صورت مستعمره باقی‌ماند.

جزیره بالی در سده اخیر نیز شاهد رویدادهای بسیاری بوده است، اشغال گران ژاپنی از هیچ گونه ظلم و ستم در این جزیره کوتاهی ننمودند.آنان به تخریب بسیاری از بناها ، معابد، مزارع و کشتار دسته جمعی بومیان پرداختند.در نهایت جنگ جهانی دوم و با انفجار بمب اتمی ،ارتش ژاپن متحمل شکست سهمگینی از آمریکا گردید. همزمان با این رویداد آزادی خواهان و استقلال طلبان در اندونزی به رهبری سوکارنو و با یاری نیروهای آمریکائی موفق به شکست دادن و بیرون راندن اشغال گران ژاپنی و آزادی کشور شدند.

از آن پس این جزیره در آرامشی نسبی به سر می برد و بزرگترین رویداد تاریخی دو دهه گذشته آن انفجار بمب توسط گروههای اسلامگرایانه افراطی در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ بوده است که منجر به از بین رفتن بیش از ۲۵۰ تن از گردشگران خارجی گردید.

امروزه بالی پس از عبور از فراز و نشیبهای بسیار یکی از مناطق گردشگری جهان گردیده است و حتی سالانه میزبان بسیاری از سمینارها و کنفرانسهای جهانی مانند آ سه آن است.

موقعیت جغرافیایی

جزیرهٔ بالی جزو یک رشته‌جزایر است که جزیرهٔ جاوه در غرب آن و جزیرهٔ لومبوک در شرق آن قرار گرفته است.

شرایط آب و هوایی

باران‌های سیل‌آسای زمستان‌ها را که نادیده بگیریم، هر وقتی در سال برای سفر به بالی مناسب است. آب‌ و هوای گرمسیری این جزیره با روزهای آفتابی و شب‌های خنک، بالی را شهر چهارفصل توریست‌ها کرده؛ با این‌حال از ژوئن تا سپتامبر، با کم‌شدن رطوبت هوا، تعداد مسافران هم بیشتر می‌شود.

اقتصاد بالی

تا سه دهه پیش اقتصاد بالی بر پایه کشاورزی و ماهیگیری بوده است. بیشتر مردم بومی این جزیره در گذشته کشاورز و یا ماهیگیر بوده اند و در کنار این مشاغل به صنایع دستی ، طراحی روی پارچه و لباس ، کنده کاری چوبی و سنگی و نقاشهای هنری می پرداختند و امروزه نیز این کارها مرسوم باقی مانده است.
از محصولات کشاورزی این منطقه برنج ، میوه و سبزیجات می باشد و قهوه تولید شده در مناطق کوهستانی کینتامانی به قهوه بالیایی معروف است.

امروزه به دلیل صنعت گردشگری ، جزیره بالی یکی از ثروتمند ترین مناطق کشور اندونزی محسوب می شود و ۸۰ درصد اقتصاد این جزیره از این صنعت تامین می گردد.

دیدنی های شهر بالی

پارک ملی بالی برات

آشنایی با شهر بالی+تصاویر بالی اندونزی

غار Goa Gajah

آشنایی با شهر بالی+تصاویر بالی اندونزی

در سفر به جزیره بالی از یک سفر کوتاه به جنگل های سرسبز در بخش جنوب شرقی جزیره لذت ببرید . شما می توانید در سراسر غار واقعا عرفانی و الهام بخش معروف به Goa Gajah چرخی بزنید .

معبد Tanah Lot

آشنایی با شهر بالی+تصاویر بالی اندونزی

معبد Tanah Lot یکی از مقدس ترین معابد هندو در بالی است که طراحی و معماریش آن را یک مکان منحصر به فرد کرده است . این معبد در بالای یک جزیره کوچک صخره ای در نزدیکی جنوب غربی ساحل بالی واقع شده است.

روستای Batubulan

آشنایی با شهر بالی+تصاویر بالی اندونزی

Batubulan یک روستاست که در شمال شرق پایتخت Denpasar واقع شده است . یک قسمت مشهور جهان برای فرهنگ عالی و تاریخ آن ، به ویژه برای رقص Barong هنری است .

مراکز خرید

صنایع دستی، نقاشیهای زیبا، مجسمه بودا و دیگر مجسمه های هندو، پارچه های تزئینی و زیبا از جمله وسایلی است که توریست ها را وادار به خرید می کند.

یکی از بهترین مکانها برای خرید در منطقه کوتا، فروشگاه دیسکاوری در میدان کرتیکا می باشد که انتهای این فروشگاه به ساحل ختم می شود.

درفاصله چند دقیقه ای، مرکز خرید ماتاهاری (Matahari) با فروشگاه و رستورانهای متنوع و شیک قرار دارد.
برخی از مرکز خرید در دنپاسار واقع شده اند و یکی از آنها پاسار بادونگ (Pasar Badung) است که مرکزی عظیم در کنار رودخانه میباشد و این مکان یک مجموعه پر از تکاپو با ساختار چند طبقه از فروشگاه ها و دکه هایی است که هر چیزی از ماهی های تازه ، آب میوه ها و سبزیجات معطر گرفته تا تندیس ها و صنایع دستی اهالی بالی و جاوه در آن به فروش می‌رسد. در ساحل مقابل رودخانه، مجموعه کومباساری(Kumbasari) ، منزل گاه بسیاری از فروشگاه های کوچک است که لباس های طرح دار ارزان قیمت، جواهرات، نقره جات و عتیقه جات مشکوک و ناچیز را به فروش می‌رسانند.

دنپاسار همچنین چندین فروشگاه زنجیره ای مدرن و مجهز به تهویه مطبوع مثل نیو دواتا آیو (New Dewata Ayu) وماتاهاری (Matahari) دارد. خارج از شهر، صنایع دستی گیریا سانگاهارا (Kriya Sanggraha) در شرقی‌ترین حومه توپاتی (Topathi) درهشت کیلومتری مرکز شهر، مجموعه عظیمی از تمام محصولات صنایع دستی بالی را در خود جای داده است، و البته قیمت‌ها همگی ثابت هستند.

حمل و نقل عمومی
پروازها از طریق جاکارتا به این جزیره انجام می گردد و طول پرواز از جاکارتا به بالی حدود ۲ ساعت می باشد اما برخی از شرکتهای هواپیمایی پروازهای مستقیم از تهران به بالی برگزار می کنند.
فرودگاه بین المللی انگرا ری (Ngurah Rai) بالی در ۱۳ کیلومتری غرب دنپاسار قرار دارد

بمو (Bemo) نوعی مینی‌بوس است که در مسیرهای ثابت حول شهر و در مسیر جزیره به فعالیت مشغول هستند و بنا به درخواست، در هر مکانی بطور کامل توقف می‌کنند. اکثر خارجی‌ها سیستم را گیج کننده می‌یابند و به ناچار برای کرایه به چانه زنی مشغول می‌شوند.

تاکسی های آبی و زرد شهر می‌توانند در خیابان یا در ایستگاه های متعدد تاکسی و یا بر اساس درخواست هتل یا رستورانی که شما در آن به سر می برید، تردد کنند. آنها طبق استانداردهای بین المللی ارزان هستند و نسبت به بمو ها بسیار راحت تر هستند. با این حال، خود را برای چانه زدن بر سر کرایه آماده کنید، چرا که تاکسی مترها در طول مسیر حرکت به دلیل تورم از کار انداخته می‌شوند و بسیاری از راننده‌ها قادر هستند کمی انگلیسی صحبت کنند.

 

 

منبع : بانکی دات آی آر , ویکیپدیا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آشنایی با شهر بالی+تصاویر بالی اندونزی”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی