آشنایی با شهر سن پترزبورگ+تصاویر سن پترزبورگ

مجموعه: گردشگری, مکان های تاریخی جهان تعداد بازدید: 1101 تاریخ : ۱۵ مرداد ۱۳۹۴

آشنایی با شهر سن پترزبورگ+تصاویر سن پترزبورگ

آشنایی با شهر سن پترزبورگ+تصاویر سن پترزبورگ

 

سن پترزبورگ (Saint Petersburg) که زمانی پایتخت کشور پهناور روسیه بود، حالا به عنوان دومین شهر بزرگ این کشور مورد توجه گردشگران است.

سن‌پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای دنیا است که از گنجینه‌های تمدن بشری محسوب می‌شود و به “ونیز شمالی” و همچنین “موزه در فضای باز” معروف است.

 

آشنایی با شهر سن پترزبورگ+تصاویر سن پترزبورگ

تاریخچه شهر سن پترزبورگ

این شهر در سال ۱۷۰۳ به دستور و با نظارت پتر کبیر ساخته شد و از آن زمان تا ۱۹۱۸ پایتخت روسیه بود. مدتی پتروگراد نام داشت. پس از واژگونی فرمانروایی تزارها به نام لنین، لنینگراد خوانده شد و با فروپاشی شوروی در این کشور به نام پیشینش بازخوانده شد.

این شهر به عنوان صحنه وقوع انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و پایگاه دفاع سرسختانه در برابر آلمان نازی در زمان جنگ جهانی دوم، از جایگاهی مهم و نقشی حیاتی در تاریخ روس‌ها برخوردار است و به مرکز فرهنگی روسیه نیز شهرت دارد.

این شهر که به مدت دو سده پایتخت روسیه بوده‌است، بین سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۲۴ میلادی پتروگراد نام داشته و در زمان حکومت اتحاد جماهیر شوروی به مدت ۶۷ سال (از سال ۱۹۲۴ تا ۱۹۹۱) لنینگراد خوانده می‌شده‌است.

موقعیت جغرافیایی

سن پترزبورگ در منتهی‌الیه شمال‌غرب این کشور واقع شده‌است. سنت این شهر در کناره‌های رود نِوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته‌است.

شرایط آب و هوایی

سن پترزبورگ دارای آب و هوایی با تابستانهای گرم و شرجی که تحت تاثیر بادهای دریای بالتیک کمی خنک تر است و زمستانهای سرد و طولانی است. تابستانها درجه حرارت به ۲۰-۲۲ درجه میرسد.

دیدنی های سن پترزبورگ

کاخ پترهوف

آشنایی با شهر سن پترزبورگ+تصاویر سن پترزبورگ

کاخ پترهوف که به آن ورسای روسیه می‌گویند از کاخ‌ها و باغ‌های دیدنی این کشور به شمار می‌رود. این کاخ که در قدیم قصر خصوصی پطر کبیر بوده، به خاطر چشمه‌ها و عظمتش، از شهرتی جهانی برخوردار شده است. مشهورترین این فواره ها، پلکان عظیم یا گرند کاسکید نام دارد که از نمای شمالی کاخ تا کانال مارین امتداد دارد و از ۶۴ فواره مختلف با بیش از ۲۰۰ مجسمه برنزی تشکیل شده است.

کاخ موزه هرمیتاژآشنایی با شهر سن پترزبورگ+تصاویر سن پترزبورگ

 

این کاخ که در سواحل رودخانه نوا قرار دارد، محل اقامت امپراطور و کاترین کبیر بوده. در ۳ طبقه این کاخ، طیف گسترده ای از هنر جهان در زمان باستان، آثار قرن بیستم روسیه و اروپا، مجموعه افسانه ای نقاشی های امپرسیونیسم و پست امپرسیونیسم، سقف طلایی، طلا و نقره، جواهرات سلطنتی، چلچراغ های کریستال و موزاییک هایی که استادانه طراحی شده اند دیده میشوند.

 

کلیسای سنت ایزاکآشنایی با شهر سن پترزبورگ+تصاویر سن پترزبورگ

 

کلیسای سنت ایزاک که به دستور سزار ساخته شد، با گنبد طلایی و ستون های سنگ گرانیت قرمز، موزاییک های نفیس، سقف نقاشی شده، مجسمه ها، نقاشی ها، شیشه های زیبا و رنگ آمیزی شده و ترکیب انواع مختلف سنگ هایش یکی از مکان های بسیار دیدنی سنت پیترزبورگ محسوب میشود. بیش از ۴۰ سال برای ساخت این کلیسا وقت صرف شده است.

کلیسای ناجی در خون

آشنایی با شهر سن پترزبورگ+تصاویر سن پترزبورگ

کلیسای ناجی در خون یک کلیسا ارتدوکس روسی واقع در سن پترزبورگ، روسیه می‌باشد و عملیات ساخت و ساز آن در ۱۹۰۷ به پایان رسید که این بنا به سبک ملی‌گرایی رمانتیک طراحی شده‌است.

مراکز خرید

لاروس سیکوندا، نمایشگاه هنرهای آزاد ایتیندانت، فروشگاه موسکوسکی، پاساژ ترید هاوس، فروشگاه ناروسکی و کارخانه لومونوسووای چینی از جمله مراکز خرید سن پترزبورگ هستند.

حمل و نقل عمومی

فرودگاه بین المللی پولکوفو دارای ۲ ترمینال برای پروازهای داخلی و خارجی بوده و در فاصله ۱۷ کلیومتری از مرکز شهر قرار گرفته است.

رفت و آمد در شهر سنت پترزبورگ با استفاده از حمل و نقل عمومی بسیار ساده و راحت می باشد. شهر دارای مترو، تراموا، اتوبوس، و مینی بوسهایی بنام ماشروتکا برای جابجایی مسافرین می باشد. همچنین تاکسی های زیادی در شهر در حال تردد می باشند. پیشنهاد میشود حتما نرخ کرایه را از قبل با آنها طی کنید.

 

 

منابع : بانکی دات آی آر , ویکیپدیا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آشنایی با شهر سن پترزبورگ+تصاویر سن پترزبورگ”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی