عجیب‌ترین صحراهای دنیا را بشناسید +عکس

مجموعه: گردشگری, مکان های تفریحی جهان تعداد بازدید: 554 تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۱

صحرا منطقه‌ای بدون آب و علف و زندگانی است که در عین مبود روح در آن می تواند بسیار زیبا و منحصر به فرد باشد. صحراها همچنین می توانند دارای نکات شگفت انگیزی باشند.

 

کویر و صحراهای زیادی در دنیا وجود دارد که هر کدام دارای شرایط خاص خودشان هستند. این درحالی است که برخی از این صحراها دارای ویژگی‌هایی هستند که شاید در هیچ کجای دیگری نتوان آنها را دید. به گزارش مشرق این صحراهای شگفت انگیز هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خودشان جذب می کنند.

تکلامکان

 

عجیب‌ترین صحراهای دنیا را بشناسید +عکس


این صحرا در رتبه 15 از جدول بزرگترین صحراهای دنیا قرار دارد و مساحت آن نزدیک به 270 هزار کیلومتر مربع است و در چین واقع شده است. این صحرا در سال 2008 شاهد بارش برف سنگینی بود که پس از 11 روز باعث سفید پوش شدن آن شد. این پدیده در یکی از نادرترین پدیده های دنیا است که صحرایی کاملا سفید پوش از برف شود.

صحرای مارانچسس

 

عجیب‌ترین صحراهای دنیا را بشناسید +عکس


یکی از صحراهای بسیار عجیب دنیا را می توانید در برزیل پیدا کنید. این صحرا دارای تالاب های بسیار عجیبی است که باعث شده است سطح یک کویر دارای نقطه های آبی رنگ تالاب ها شود. این کویر 300 کیلومتر مربع وسعت دارد و در آن 300 بار بیشتر از صحرای بزرگ افریقا باران می بارد. نکته جالب در مورد این کویر این است که زیست گاه ماهی های مختلف است که اصلا مشخص نیست از کجا سر از کویر در می آورند. این درحالی است که این تالاب ها در فصل خشکسالی کاملا خشک می شوند و ماهی ها نیز غیب می شوند.

کویر سیمپسون

 

عجیب‌ترین صحراهای دنیا را بشناسید +عکس


استرالیا دارای 4 کویر پهناور است که در میان آن ها کویر سیمپسون بسیار عجیب تر و البته منحصر به فرد تر است. این صحرا به کویر سرخ مشهور است چرا که یکی از پهناورترین صحراهای دنیا است که رنگ شن هایش سرخ است. این کویر سرخ باعث شده است که سالانه افراد زیادی برای بازدید از آن به این منطقه سفر کنند.

قطب جنوب

 

عجیب‌ترین صحراهای دنیا را بشناسید +عکس


شاید به نظر شما خیلی عجیب باشد ه قطب جنوب در میان کویرها شناخته شود اما لازم به ذکر است که این منطقه به عنوان مرطوب ترین و البته خشک ترین کویر دنیا شناخته می شود. قطب جنوب تقریبا از 98 درصد یخ تشکیل شده است پس بسیار مرطوب و پر آب است اما از آنجا که دما بسیار پایین است آب های آن تقریبا غیر قابل استفاده هستند پس به عنوان خشک ترین کویر دنیا نیز شناخته می شود.

 

باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “عجیب‌ترین صحراهای دنیا را بشناسید +عکس”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی