تصاویر و آشنایی با نرگس زارهای بهبهان

مجموعه: گردشگری, مکان های تفریحی ایران تعداد بازدید: 568 تاریخ : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

اواخر زمستان به نوعی اوج گردشگری خوزستان است، نرگس‌زار بهبهان با داشتن شرایط منحصر به فرد بهترین مامن گردشگران خوزستان است

همیشه با شنیدن جاذبه گردشگری به یاد خانه‌های قدیمی و آثار تاریخی با قدمت بیش از ۲۰۰ سال می‌افتیم که توریست را در خود جای می‌دهند ولی این بار به سراغ جاذبه‌ ای طبیعی در صنعت گردشگری رفته‌ایم، باغ‌های نرگس بهبهان که این روزها به ثمر نشسته‌اند و محصولات آنها آماده عرضه به بازار است، این روزها بسیار محل بازدید مردم و گردشگران ملی و بین‌المللی است، این باغ‌ها که شاید مردم خوزستان از آن اطلاع چندانی نداشته باشند.

گردشگری طبیعی چند سالی است که در کشور رونق جدی پیدا کرده است و روند استقبال از آن روز به روز در حال افزایش است، تنها مسئله در این بین معرفی داشته‌های طبیعی و تامین زیرساخت‌های ابتدایی برای حضور گردشگران است و معرفی داشته‌های طبیعی بیشترین نقش را در جذب گردشگری در این بخش به خود اختصاص می‌دهد و باید در این باره اهتمام ویژه‌ای وجود داشته باشد.

سابقه طولانی شهرستان بهبهان در تولید گل نرگس در خوزستان باعث شده تا این شهر به خواستگاه تولید گل نرگس در جنوب کشور تبدیل شود، از سویی عدم حمایت در این باره باعث شده تا سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این زمینه فعالیت جدی نداشته باشند و این صنعت درآمدزا به نحوی توسعه نیافته باقی بماند.

تولید گل نرگس علاوه بر انتفاع مالی برای فروش محصول می‌تواند جاذبه قابل عرضه برای توریست و گردشگران داخلی و خارجی در فصل زمستان و پاییز باشد و در این زمینه باید برنامه‌ریزی مدونی در دستور کار قرار گیرد.

از سویی دیگر موعد کشت و به ثمر نشستن این گل در خوزستان زمانی است که به نحوی بهار گردشگری استان به شمار می‌آید و به این دلیل می‌تواند خود در سناریوی بازدید گردشگری طبیعی و فصلی استان قرار گیرد که به دلیل مدت زمان محدود ثمرنشینی این گیاه گردشگران زیادی را به خود جذب کند.

*ثبت ملی نرگس و مراسمات پیرامون

گل نرگس در ادبیات مذهبی و اعتقادات مردمی ایران تقدس خاصی دارد و به این دلیل همه ساله هشت هزار شاخه گل نخست چیده شده از نرگس‌زارهای بهبهان به حرم امام هشتم اهدا می‌شود و به این دلیل این اتفاق به مراسمی خاص و معنوی در این شهرستان تبدیل شده است، تاجایی که مردم این شهرستان از این مراسم استقبال بی‌نظیری می‌کنند.

نرگس‌زارهای بهبهان و مراسمات پیرامونی مردمی به ویژه ارسال گل‌های نرگس به حرم امام رضا(ع) در پرونده‌ای به معاونت ثبت آثار میراث فرهنگی کشور پیشنهاد شده است و در هفته‌های آینده به ثبت خواهد رسید.

گردشگران زیادی در کشور وجود دارد که به دنبال جاذبه‌های گردشگری طبیعی هستند و به این دلیل باید تلاش کرد تا داشته‌های فرهنگی و گردشگری این شهرستان به گردشگران داخلی و خارجی برای حضور در خوزستان عرضه شود و در این باره راه طولانی برای طی کردن وجود دارد.

استفاده از صنعت گردشگری برای رونق بخشیدن به استان خوزستان بهترین استراتژی برای رشد و توسعه استان است و برای رفع اتکای کشور به صنعت نفت باید از گردشگری استفاده کرد زیرا هم مولد و هم بدون آلودگی زیست محیطی است و می‌تواند خوزستان را از مشکلات پیرامونی نجات دهد.

 

تصاویر و آشنایی با نرگس زارهای بهبهان
تصاویر و آشنایی با نرگس زارهای بهبهان
تصاویر و آشنایی با نرگس زارهای بهبهان
تصاویر و آشنایی با نرگس زارهای بهبهان
تصاویر و آشنایی با نرگس زارهای بهبهان
تصاویر و آشنایی با نرگس زارهای بهبهان
منبع : ایسنا، فارس، خوزنیوز

مطالب مرتبط


    Notice: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! caller_get_posts تاریخ‌گذشته است. به جای آن از ignore_sticky_posts استفاده کنید. in /home/bndon/domains/bighbigh.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4080
نظر شما !!!

نظر شما برای “تصاویر و آشنایی با نرگس زارهای بهبهان”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی