تصاویر و معرفی آبگرم خورگو در بندرعباس

مجموعه: گردشگری, مکان های تفریحی ایران تعداد بازدید: 708 تاریخ : ۲۷ فروردین ۱۳۹۵

آدرس آب گرم خورگو : کیلومتر ۶۰ جاده بندرعباس به سیرجان، جاده روستای خورگو

چشمه آبگرم خورگو که در روستای خورگو در نزدیکی شهر بندرعباس در استان هرمزگان در جنوب کشورمان قرار دارد، یکی از جاذبه های طبیعی این منطقه به شمار می رود.

در شمال خاوری بندرعباس در محور بزرگراه بندرعباس به سیرجان به فاصله ۶۳ کیلومتری آن راه آسفالت فرعی از طرف راست بزرگراه منشعب و به روستای خورگو منتهی می شود که در حوالی این روستا چشمه آب گرم خورگو واقع شده است. رودخانه آب گرم که از چشمه های آب گرم خورگو سرچشمه گرفته از کنار این آبادی گذشته و سرانجام به خلیج فارس می ریزد.

این چشمه آب معدنی که تعداد آن ها سه چشمه‌ است، از طریق جاده فرعی منشعب از جاده بندرعباس به سیرجان قابل دسترسی اند . از دو راهی جاده بندر عباس سیرجان تا مظهر چشمه اول در حدود ۲۸ کیلومتر فاصله‌ است.

آب چشمه اول از شکاف سنگ های آهکی مارنی خارج و وارد رودخانه خورگو می‌ شود و آب این چشمه در ردیف آب های سولفات کلسیم همراه با منزیم و کلرو و سدیم و لرم است.

چشمه دوم خورگو در یک کیلومتری شرق چشمه اول از شکاف سنگ های آهکی مارین به صورت جوشان از زمین می‌ جوشد. در نزدیکی مظهر چشمه حوضچه ای به شکل دایره و به قطر ۳ متر بنا شده‌ است. از آب این چشمه برای استحمام استفاده می‌ شود و در ردیف آب های گوگردی با کاتیون های و آنیون های مختلف گرم است.

دسترسی به چشمه سوم نیز از طریق جاده فرعی منشعب از جاده بندرعباس، سیرجان امکان پذیر است. از بندرعباس تا دو راهی خورگو ۳۰ کیلومتر است و از دو راهی تا مظهر چشمه در حدود ۲۰ کیلومتر فاصله‌ است. در کنار مظهر چشمه حوضچه‌ ای جهت استحمام وجود دارد و آب چشمه در ردیف آب های گوگردی با کاتیون ها و آنیون های مختلف گرم است.

تصاویر و معرفی آبگرم خورگو در بندرعباس
تصاویر و معرفی آبگرم خورگو در بندرعباس
منابع
کتاب چهره ایران، راهنمای گردشگری استانهای ایران، موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی گیتاشناسی، پاییز ۱۳۹۲٫
درگاه اینترنتی جامع خورگور
سیتی پدیا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تصاویر و معرفی آبگرم خورگو در بندرعباس”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی