تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

مجموعه: شهرهای ایران, گردشگری تعداد بازدید: 1181 تاریخ : ۱۰ مرداد ۱۳۹۶

شهر توریستی نمک آبرود که در دوازده کیلومتری غرب چالوس استان مازندران واقع شده قسمتی از اراضی منطقه را با وسعت تقریبی ۶۵۰ هکتار در بر می‌گیرد . حد شمالی این اراضی را دریای خزر و حد جنوبی آن را ارتفاعات مدوبن ( از ارتفاعات سلسله جبال البرز ) تشکیل داده است .

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

موقعیت نمک آبرود روی نقشه مازندران

وجود پارک‌های جنگلی بنفشه و شمشاد در قسمت شمالی این مجموعه با وسعت تقریبی ۲۰۰ هکتار مناظر بدیعی را در این قسمت از اراضی به وجود آورده است . ضمن آنکه در جنوب این اراضی دامنه کوه مدوبن به صورت جنگلی فشرده و با جاذبه‌های بصری فوق العاده واقع شده است .

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

عکس از hassan khosravi

طرح اولیه شهرک به وسیله مهندسین مشاور داض ، چرخاب و هوارد همفری تهیه شده است . در گزارش هوارد همفری فرض بر این بوده است که جاده چالوس – رامسر منطقه را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند که بخش جنوبی جاده اختصاص به ویلاسازی داشته و بخش شمالی آن هتل هایت و قسمت پیشنهادی مارینا و تأسیسات مربوطه و مجتمع آپارتمانی را شامل می‌شد .

آنچه شهر توریستی نمک‌آبرود را منحصر به فرد کرده است:
شرایط اقلیمی مناسب و مناظر طبیعی زیبا همراه با امکانات تفریحی نظیر دو خط تله کابین،سورتمه سواری،امکانات پذیرایی،شهربازی،باشگاه تیراندازی، پیست موتورسواری ، کارتینگ، پیست ماشین موتوری، پینت بال، پرواز تفریحی – آموزشی با هواپیما و هلی‌کوپتر، تفرجگاه ساحلی ماسه‌ای، دریاچه زیبای لاک پشتها، آکواریوم و نمایش شیر دریایی، نزدیکی به مراکز بزرگ خرید، قدم زدن و دوچرخه سواری در محیط شهرک در هر ساعت شبانه روز با ارامش خاطر و …

معرفی جاذبه‌های تفریحی :
تله کابین نمک آبرود – خط یک
این تله کابین که در جنوب شرقی شهرک نمک آبرود واقع شده , امکان صعود به بالای قله زیبای مدوبن را فراهمlمی‌کند قله کوه مدوبن , با داشتن امکانات پذیرایی مسافرین و همچنین اختلاف دمای حدود ۱۰ درجه سانتیگراد نسبت به پای کوه در ماههای گرم سال فضای دلنشین و خاطره انگیزی را برای گردشگران خواهد داشت . تله کابین نمک آبرود دارای ۴۲ کابین ۴ نفره می‌باشد که با سرعت ۳ متر بر ثانیه مسیر ۲۱۰۰ متری را کمتر از ۱۲ دقیقه طی می‌کند , ارتفاع دکل تله کابین بین ۴ الی ۴۹ متر متغییر است. متوسط جابجایی مسافرین در طول سال با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی منطقه و همچنین ایام تعطیل سال متفاوت بوده بطوریکه در ایام غیر تعطیل بین ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ (نفر در روز) و در ایام تعطیل بین ۲۵۰۰ الی ۳۵۰۰ (نفر در روز) متغیر است.

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

شهر توریستی نمک آبرود – عکس از aghaee

ساعات کار
شروع کار تله کابین با توجه به حجم مسافران از ساعت ۸ الی ۲۳ ادامه می‌یابد که در قبال فروش بلیط به ازای هر نفر ۱۲۰۰۰۰ریال و محاسبه تقریبی هر ساعت ۳۰۰ نفر , امکان اتمام بلیط در روزهای تعطیل سال به لحاط حجم زیاد مسافران تا قبل از ظهر وجود دارد.

ویژگیها
تله کابین نمک آبرود در نوع خود در بین شرکتهای دیگر داخلی و خارجی به لحاظ نگهداری و سرویس دهی موجود مورد توجه قرار گرفته بطوریکه امنیت مسافران در اولویت کار قرار داده است.خط تله کابین جهت امنیت بیشتر هر روز بازبینی شده و کلیه تعمیرات و یا تعویض قطعات بصورت روزانه و یا سالانه (تعویض چرخهای دکل , لاستیکهای دکل , بلبرینگها و … ) انجام می‌شود. لازم به ذکر است که تا کنون هیچگونه حادثه ای در تله کابین اتفاق نیفتاده است و در صورت قطع برق , یک دستگاه ژنراتور و یک موتور برق اضطراری عملیات تخلیه خط را انجام می‌دهد. کلیه سیستمها بطور اتوماتیک نواقص و اشکالات سیستم را ردیابی و آن را به اطلاع کارشناس مربوطه می‌رسانند و از این رو تله کابین دارای امنیت کامل است . اگر هنگام انتقال مسافر قرقره کابین از روی کابل خارج شود توسط سیستم بطور خودکار کابین می‌ایستد و هشدار به متصدی سیستم داده خواهد شد.

تله کابین نمک آبرود – خط دوم
طول این خط ۱۷۰۰ متـر و سـرعت دستـگاه ۶ متر در ثانیه گردشگران را به قله بکر و دست نخورده دیوحمام منتقل میکند.قله دیوحمام با غارهای طبیعی در ارتفـاع ۷۰۰ متـراز سطـح دریا و با چشم اندازی بی نظیر عـلاوه بر برخـورداری از امکانات رفاهی و بهـداشتی مناسب ، محیطـی دل انگیز و به یادمـاندنی را بـرای گردشـگران فراهم می‌آورد . این خط با ۳۵ دستگاه کابین فایبرگلاس ۶ نفره توانایی حمل روزانه ۸۰۰۰ گردشگر را داراست.

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

عکس از : omidka & Arman

گیم لند (سرزمین بازیها)
اگر طرفدار بازی‌های فکری و سالنی هستید این مجموعه به شما سفارش می‌گردد. مجموعه مذکور علاوه بر بازیهای کامپیوتری شامل فوتبال دستی ، بیلیارد و دارت، آی هاپ و …. نیز می‌باشد، فضای مذکور شما و فرزندانتان را مدت‌ها سرگرم خواهد کرد.

مجموعه تفریحی آکوالیون ( نمایش شیر دریایی )
این مجموعه با مدیریت دکتر شهبازکیا با هدف اصلی ایجاد فضایی شاد و با نشاط برای بازدیدکنندگان در شهرک توریستی نمک آبرود نهاده شده است . محور اصلی کار این مجموعه بر پایه نمایش مهیج شیر دریایی بنا نهاده شد است

در کنار این برنامه بازدیدکنندگان می‌توانند از فضاهای دیگری هم مثل برکه فلامینگو و کافه آکواریوم هم دیدن کنند. شیردریایی که درحال حاضر، در مجموعه نگهداری میشود یک شیر دریایی نر کالیفرنیایی است که بوریس نام دارد و از کشور اسپانیا و در حدود ۲ سال قبل به ایران آورده شده است (۱۳۹۰) . به مدت حدود یکسال در تهران و درباغ وحش ارم نگهداری و اجرای برنامه داشت ولی از دیماه ۱۳۹۰ به شهرک توریستی نمک آبرود منتقل شد .حرکات پایه آموزشی را درکشور اسپانیا و حرکات تکمیلی را در کشور عزیزمان ایران و زیرنظر مربیان ایرانی فرا گرفته است . در حال حاضر حدود ۸۰ حرکت نمایشی را یاد گرفته و با تایم نمایشی ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت یکی از محدود شیرهای دریایی دنیاست که با توانایی بالا میتواند برنامه اجرا کند و به جرات میتوان گفت که یکی از باهوش‌ترین و هنرمندترین شیرهای دریایی دنیاست .

کارتینگ
این مجموعه با بهره گیری از کارتینگ‌های مدرن ساخت کشور فرانسه و دارا بودن پیست استاندارد مطابق با معیارهای جهانی،موجب استقبال بسیار خوب گردشگران شده است.

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

سینما ۴ بعدی
در راستای سیاست‌های شرکت مبنی بر توسعه و گسترش مکانهای تفریحی جدید،هیات مدیره احداث و راه اندازی سینمای ۴ بعدی نمک آبرود را در سال ۱۳۸۹ در دستور کار قرار داد که با برنامه ریزی‌های انجام شده سینمای مذکور از ابتدای سال ۹۰ به بهره برداری رسیده و با توجه به کیفیت سینما و فیلم‌های اکران شده مورد استقبال زیاد گردشگران قرار گرفت.

تیر اندازی
یکی از جاذبه‌های توریستی شهرک نمک آبرود باشگاه تیر اندازی است. این باشگاه که دومین باشگاه تیر اندازی کشور است با نام باشگاه تیر اندازی تراپ و اسکیت نمک آبرود در زمینی به متراژ ۲۴ هزار متر مربع و قابل توسعه تا ۵۰ هزار متر مربع برای سایر رشته‌های تیراندازی و با تجهیزاتی کامل بنا نمود و در بهمن ماه ۱۳۸۰ به صورت رسمی و با حضور مسئولین کشوری و محلی افتتاح گردید . در حال حاضر این باشگاه در تمامی ایام سال قابل استفاده برای گردشگران و همچنین مردم منطقه می‌باشد.
امکانات باشگاه تیراندازی نمک آبرود
۱- میدان تراپ آموزشی و تفریحی
۲- میدان تیر و کمان با استانداردهای بین المللی
۳- کافی شاپ مجهز به معماری روز و محوطه بسیار زیبا و سرسبز انباشته از درختان انبوه
۴- پارکینگ
۵- استفاده از تفنگ ششخصی
۶- سایر سرویسهای خدماتی
۷- برگذاری مسابقات تیراندازی (شهری , استانی , کشوری)

پینت بال
روبروی باشگاه تیراندازی یکی ازمحدود زمینهای پینت بال واقع شده است که برای شما امکان یک بازی سرگرم کننده شامل تعقیب و گریزمسلحانه در محیطی واقعی را فراهم می‌آورد.
پیست دوچرخه سواری
جنب میدان اصلی شهرک در محله ۲و۴ پیست مجزای بانوان و آقایان دروسعت ۴ کیلومترمربع و با بهره گیری از خـدمات اختصـاصی چون : کافی شاپ ، پارکینگ و … محیطی است مفرح و جذاب برای نسل جوان.

بازارچه محلی
شامل انواع غرفه‌های صنایع دستی و سوغات کیف و کفش ، لوازم آرایش و بهداشتی، اسباب بازی و …
تفرجگاه ساحلی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
در حاشیه شمالی شهرک توریستی نمک آبرود و در شمال جاده چالوس – تنکابن منطقه بصورت انبوه و پوشیده از درختان شمشاد جهت استفاده گردشگران و مسافرین وجود دارد. تفرجگاه با داشتن ساحلی آرام و زیبا و امکانات متنوع خاطره خوشی را در ذهن مسافران بجای خواهد گذاشت.

مجموعه پروازی
تحقق آرزوی پرواز در آسمان خیلی بعید نیست.ضلـع شمالی شهـرک (درب کیـاکلا) مجموعه ای مجهز به امـکانات ویژه پروازی و کادری مجرب را دارا میباشد. هواپیماهای گلایدر و پاراگلایدر، بالگرد ، چتر ، کایت و … شما را بر فراز طبیعت آرام و با شکوه نمک آبرود به پرواز در خواهد آورد.

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

امکانات تفرجگاه:
احداث دو طرح شنا مخصوص آقایان و خانمها هر یک ۴۰ چتر (سایبان) بعلاوه بوفه ، دوش آب و سرویسهای بهداشتی اسکله قایقرانی پدالو و موتوری به مساخت ۰۶ متر مربع بعلاوه بوفه
چایخانه سنتی به مساحت ۱۰۰ متر مربع
آلاچیق جهت اقامت مسافرین ۳۰ عدد
رستوران به مساحت ۲۰۰ متر مربع
سوئیت‌های کوچک سبک ۱۰ عدد
کمپیگ و چادر ۵۰ عدد
مرداب ماهیگیری
ضمناً ساحل شنا دارای نجات غریق ، نگهبان و فروشگاه‌های عرضه کالا و خدمات و جنگل تجهیز شده می‌باشد و در ایام تابستان اجرای موسیقی زنده جزء برنامه‌های تفریحی می‌باشد .

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

سورتمه نمک آبرود

رستوران آبشار ترنگ:
این رستوران در فضایی زیبا با چشم اندازی بدیع ازجنگل و دریا در سه طبقه با استفاده از فن آوری جدید سازه ای و طراحی نوین داخلی با گنجـایش همـزمان ۵۰۰ نفر مشـرف به سایت نمـک آبرود آمـاده پذیـرایی از گردشگران می‌باشد.
از دیگر رستوران‌ها مجموعه میتوان از رستورانهای شاله ، میزبان ، رستوران روباز قله دیو حمام ، قله مدوبن ، تفرجگاه و … را نام برد.
همچنین شهر بازی، سورتمه سواری، نمایشگاه حیوانات از جمله جاذبه‌های دیگر این شهرک توریستی میباشد.

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

عکس از : Kavous Javvi(جوی)

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

خط ۱ و ۲ تله کابین نمک آبرود – عکس از Hamid S.A.2

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

جنگل نمک آبرود – عکس از zabih hasanvand

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

عکس از hamid s.A

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

عکس از H. Lotfi-Azad

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

شهر توریستی نمک آبرود – عکس از H. Lotfi-Azad

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

شهر توریستی نمک آبرود – عکس از H. Lotfi-Azad

تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود

عکس از maideh

منابع :
http://www.namakabroud .com/index.php
http://fa.wikipedia .org/
www.fardanews .com
www.irna .ir
تیشینه

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تصاویر و معرفی شهر توریستی نمک آبرود”

  1. جدیدترین اخبار
  2. پربیننده ترین اخبار
قالب تفریحی